Дитячі матраци: здоровий сон з перших днів

Дитячі матраци здоровий сон з перших днівЯк солодко сплять наші малюки! Саме під час сну вони найбільше схожі на казкових плюшевих ведмежат: пухкий кулачок стискає простирадло, випнуті губки забавно прицмокують, неусвідомлено посміхаючись щасливим візіям. «У сні дітки ростуть», говорили наші бабусі. І в чомусь вони, безумовно, мають рацію: новонароджений проводить в стані неспання всього лише 6-8 годин на добу, включаючи перерви на їжу. Коли ж ще й рости його маленькому організму?
Ось чому так важливо забезпечити немовляті комфортний сон. Зростаючий хребет вкрай чутливий до неправильно облаштовані місця для сну, а в ліжечку малюк буде проводити спочатку по 20 годин на день! І, говорячи про ортопедично грамотне рішення, в першу чергу мають на увазі спеціальні дитячі матраци.

Чим же відрізняються дитячі матраци від дорослих? По-перше, вони більш жорсткі. Тут працює правило – чим старше, тим м’якше. Новонароджений потребує матрацик найвищої міри жорсткості (5 з 5). Справа в тому, що надміру «податливе» ложе – ведмежа послуга для немовляти. Адже його хребет ще не зміцнів, і без підтримки жорсткої поверхні він зафіксується в звично неправильному положенні, що загрожує згодом серйозними ортопедичними проблемами.

Одним з кращих наповнювачів для дитячих матраців з цієї точки зору є кокосова койра. Нерідко її комбінують з гречаною лузгою або латексом, таким чином виходить матрацна система «зима літо» (матрац необхідно перевертати потрібної стороною вгору в залежності від сезону). Непоганим аналогом може стати матрац на незалежних пружинних блоках, які б зберігали форму в точках, що не піддаються тиску тіла (завдяки чому матрац не “провалюється»). Не варто економити, купуючи дешевий ватний або поролоновий матрацик: на них буде м’яко спати, але це щонайменше не корисно для малюка. Крім того, такий наповнювач швидко проминається, втрачає форму і накопичує вологу із шкідливими мікроорганізмами, стаючи ще й шкідливішим. До речі, матраци, які були у вжитку, теж не кращий вибір, навіть якщо це дорогі сучасні моделі: як правило, термін їх служби не перевищує 5 років, а дія антибактеріальних просочень закінчується ще раніше.

Корисний аксесуар до дитячих матраців – непромокаючий наматрацник. Адже «дитячих несподіванок» навіть в наше століття памперсів уникнути неможливо, а такий захист забезпечить гігієну матраца без попадання в його серцевину «антисанітарних» рідин. До речі, в більш старшому віці, коли «аварії» під час сну стають вже рідкістю, він дозволить укладати дитину спати без підгузка. Навіть якщо трапиться конфуз, матрац не постраждає, а відновити чистоту і сухість можна буде за пару хвилин – малюк навіть не встигне прокинутися. Чохол, який безпосередньо покриває матрац, повинен бути виконаний з натуральних тканин. В економ-варіанті це бязь або ситець, в більш дорогих моделях – щільний жаккард, менш схильний до стирання. Бажано, щоб було передбачено застібка-блискавка, так як хоча б раз на рік чохол потрібно акуратно зняти і випрати.

Остання, але не менш важлива практична інформація – габарити матраців відповідають внутрішнім вимірам ліжечка, тобто ложу. Різниця навіть у кілька сантиметрів може бути істотною: або матрацик просто не поміститься, загинаючись в серединній частині (що геть виключає всю його ортопедичну користь), або буде «їздити» всередині ліжечка. В ідеалі зазори не повинні перевищувати 3 см з кожного боку, тому, якщо ви боїтеся не вгадати з розмірами, краще купувати і матрац, і ліжко в одному магазині.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...