Дитяче взуття. Коли і яке купувати?

dytyache-vzuttya-vybirВи знаєте, що вибираючи взуття собі або дитині, не достатньо знати лише її розмір. Взуття треба обов’язково приміряти. Доросла людина орієнтується на свої тактильні відчуття і життєвий досвід. З дітьми ж справа йде набагато складніше.

Немає сенсу питати у малюка чи не тиснуть йому туфлі чи кросівки. У нього ще мало досвіду в носінні взуття, і він поки не знає, що означає «тисне» або «не тисне».До того ж, жировий прошарок, який є на дитячій стопі, знижує больові відчуття. Малюк може переплутати черевички місцями і ходити так, не відчуваючи дискомфорту.

Як же підібрати дитяче взуття?

По-перше, необхідно з’ясувати розмір взуття. Для цього треба визначити розмір стопи і повноту.

По-друге, взуття потрібно обов’язково приміряти на дитину, оскільки у різних виробників розміри можуть трохи відрізнятися. З цієї причини не варто дарувати черевички або сандалі, навіть якщо ви знаєте розмір взуття.

Визначаємо розмір взуття

Щоб визначити розмір взуття, потрібно виміряти довжину стопи. Для цього поставте обидві ніжки малюка (у шкарпетках) на аркуш паперу і обведіть їх олівцем. Виміряйте відстань від самої виступаючої точки п’яти до найбільш виступаючого пальця. Якщо для правої і лівої ноги довжини виявилися різні, виберіть найбільшу. Округліть отриманий результат до 5 мм. Вийде розмір взуття в метричній системі.

Довжина устілки звичайна більше довжини стопи на так званий декоративний припуск. Його довжина може коливатися від 0 до 1,5 см. Цей факт враховується при переводі розмірів з однієї системи в іншу.

Таблиця відповідності розмірів взуття метричної (М ) і штіхмасової (Ш) систем:

dytyache-vzuttya1

Маленькі діти не люблять довгих примірок, тому щоб полегшити собі вибір дитячого взуття, виріжте з паперу змальовані стопи малюка і наклейте на картон. Отримані лекала можна вкладати в нові черевички, щоб визначити «на око», чи поміститься стопа дитини в довжину і в ширину. Якщо так, то можна приміряти взуття на ніжки дитини.

Між носком черевика і пальчиками дитини має залишатися близько 1см. Влітку ніжка малюка може трохи набрякати. А взимку в чобітках повинен бути порожній простір, в якому накопичується тепле повітря, завдяки чому ніжки не будуть мерзнути. Крім того, необхідний запас для росту ступні.

Як це визначити? Спробуйте вставити свій мізинець між п’ятою дитини і задником взуття. Товщина мізинця дорослої людини становить приблизно 1 см. Малюк при цьому повинен стояти на підлозі, щоб він бува не підібгав пальчики і не ввів вас в оману.

Визначаємо повноту

Взуття має підходити не тільки за розміром, але і по повноті. Повнота (підйом) стопи – це обхват стопи в найширшому місці її носка. Занадто вузьке взуття деформує стопи малюка і порушує кровообіг. У тісному зимовому взутті мерзнуть ноги. З іншого боку, в занадто широкому черевику нога не має опори і нестійка.

Взуття має легко вдягатися і зніматися. Якщо надягання черевика вимагає зусиль (ніжка ледве втискується ), не варто їх купувати з розрахунком, що вони «розносяться». Поки черевики будуть «розношуватися», дитина з них вже виросте. Спробуйте приміряти іншу пару з більшою повнотою.

Дитяче взуття випускається трьох видів повноти в межах кожного розміру: широке, середнє, вузьке. Деякі моделі літнього взуття мають можливість регулювати повноту взуття за допомогою застібок або «липучок».

У якому віці можна надягати першу взуття дитині?

Деякі мами вважають, що перше взуття треба надягати дитині, коли вона починає ставати на ніжки біля опори. Мотивуючи це тим, що так малюк буде правильно ставити стопу, і не підніматиметься навшпиньки. Ортопеди стверджують, що взуття в такому віці не потрібне дитині. Виняток становлять діти з порушеннями опорно-рухового апарату, яким шиється спеціальне взуття на замовлення.

Коли малюк навчиться ходити, ось тоді можна купити йому перше взуття для прогулянок. А вдома краще бігати босоніж. Так зміцнюються зв’язки і м’язи маленької ніжки. Крім того, ходіння босоніж – один із способів природного загартовування.

Чому не рекомендується купувати дитяче взуття «на виріст»?

Не купуйте взуття «на виріст» малюкові, який нещодавно навчився ходити, інакше він буде часто падати.

Не можна купувати «на виріст» взуття з супінатором, так як положення супінатора не відповідатиме зведенню стопи і може сприяти її неправильному формуванню.

Занадто вільне взуття призводить до втоми в ногах, швидкої стомлюваності при ходьбі.

У взутті великого розміру хода стає човгаючою, що може увійти у звичку.

Ніжка дитини знаходиться в незафіксованому положенні всередині черевичка, що сприяє натиранню мозолів.

У зимовому взутті, купленому на кілька розмірів більше, мерзнуть ноги.

І на закінчення: в перші три роки стопа дитини росте дуже швидко – на 2-3 розміри у рік. Тобто нові сандалики, черевички, чобітки малюк зможе поносити тільки один сезон.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...