Дитяча закоханість в дошкільному віці

дитяча закоханістьНерідко перша любов виникає ще в дошкільному віці. Як не зруйнувати крихку структуру дитячих почуттів, як не нашкодити своїй дитині неувагою, необережним словом або, що ще гірше, насмішкою? Безсумнівно, таким речам треба навчитися заздалегідь. Спробуємо зробити це.

 Що може відчувати дитина?

Перш за все, малюки завжди намагаються наслідувати дорослих, і це абсолютно незаперечний факт. Тому бачачи, як тато обіймає маму і як ніжно і лагідно мама дивиться на нього у відповідь, дитина, будь то хлопчик чи дівчинка, прагне до такого ж.

Звичайно, наслідувати вона може, ось тільки вести себе і щось робити він (або вона) буде зовсім по-іншому. І дорослі повинні розуміти, що часта зміна об’єктів любові – це абсолютно нормально для маленької людини.

Любов в самому юному ніжному віці – це те, що дозволяє збагатити внутрішній емоційний світ малюка. Тепер він любить не тільки маму з татом, не тільки брата або сестру, він любить у людину, він вчиться піклуватися про нього, в його характері закладаються перші ознаки альтруїзму. Дитина починає розуміти особливість і індивідуальність іншої людини, а тим самим вона мимоволі розвиває і свій внутрішній світ.

Хто може стати об’єктом дитячої любові

По-перше, однолітки: друг по ігровому майданчику, хлопчик з дитячого саду, партнер з гуртка, – варіантів безліч. Дитина охоче зверне увагу на будь-яку визначну рису об’єкта своєї любові – зовнішня краса, сміливість, сила або якась ще особливість.

По-друге, дитина може легко закохатися в дорослу людину, набагато старшу за віком. Що поробиш, і таке буває. Хлопчисько може полюбити виховательку дитячого садка, а дівчинка бути без розуму від татового друга.

Не будемо плутати підліткову закоханість з любов’ю дошкільнят. Доводиться визнати, що нинішні підлітки навчилися дуже рано дорослішати. Виною тому безліч відвертих сексуальних сцен, якими рясніє телебачення, Інтернет та інші засоби масової інформації. Але що стосується закоханості дитячої, то тут величезне навантаження лягає на плечі батьків. Як відреагують мама і тато на перші прояви цього почуття у власного чада, так і складеться емоційне життя особистості.

Програма для батьків закоханої дитини

Визначимося відразу: є заборонені теми, яких слід уникати в присутності дитини:

  • Малюк ні в якому разі не повинен бачити поблажливі посмішки дорослих або, тим більше, чути глузування на свою адресу;
  • Дитині не можна завчасно дізнатися, що слідує за платонічною стадією любові у дорослих. Але старші ні в якому разі не повинні докоряти малюків за ніжні обійми або поцілунки, це всього лише вираз ніжності і частково неусвідомлене наслідування власним батькам, нічого кримінального в цьому немає;
  • Предмет дитячого обожнювання ні в якому разі не повинен бути підданий навіть найменшій критиці;
  • Якщо чадо в черговий раз закохалося в когось іншого, ставлення батьків до самого факту любові не повинно змінитися ні на йоту, адже любов – це прекрасне почуття, а поняття зради, на превелике щастя, маленьких дітей ще не стосується.

 Що робити, якщо дитина закохалася

А тепер розберемося в тому, що батькам робити можна, і навіть потрібно:

  • Використовуйте цей період для того, щоб стати вірним другом і довіреною особою своєї дитини. Уявіть тільки, що навіть дорослі син або дочка будуть йти до вас за допомогою, співчуттям або радою в непрості моменти свого життя. Чи це не найбільше батьківське щастя?
  • Спробуйте зрозуміти, на що ж саме ваша дитина звертає увагу в першу чергу, що привертає його в предметі своєї любові: зовнішність предмету обожнювання або якісь його здібності? Чи подобається вашій дитині певний тип зовнішності або їй важливіші таланти, якими здатний блиснути обранець? Зрозумівши і проаналізувавши це, батьки зможуть і надалі бути дороговказом для своєї дитини;
  • Що й казати, в дошкільному віці закоханість видається, швидше, симпатією, тому «улюблені» діти не встигають, на щастя, оцінити всю її значимість, а «закохані» з легкістю забувають про швидкоплинне відчуття, перемикаючись на інший предмет. Батьки ж повинні дбайливо і трепетно ​​ставитися до почуттів своїх дітей, тому як образа і розчарування теж можуть мати місце навіть в такому юному віці.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...