Дитяча в спальні батьків

Дитяча в спальні батьківУ багатьох сімей складається така ситуація, коли виділити окрему кімнату для дитини немає можливості. У цьому випадку дитяча організовується в спальні батьків. Найскладнішими аспектами є необхідність грамотно вписати стиль, що відрізняється від основного, обраного в приміщенні, а також створення особистого простору для дитини.

Ключові моменти при організації дитячої в спальні батьків

У першу чергу необхідно приділити увагу облаштуванню кімнати з точки зору розташування меблів. По можливості необхідно уникати гострих кутів і залишити вільний простір. Ліжко дитини краще розташовувати не біля вікна (інакше світло буде заважати спати, а від батареї буде жарко). Найбільш вдало буде поставити її поряд з місцем, де сплять батьки.

Зонування також вимагає ретельного підходу. В залежності від віку дитини їй потрібна різна кількість вільного простору. Однак якщо зміна квартири в недалекому майбутньому не передбачається, необхідно, щоб у дитини була зона сну, активних ігор і розвиваючих занять. Для цього необхідний стіл, стілець, вільний простір на підлозі, на якому можна розкласти манеж з іграшками. Бажано візуально відокремити простір дитини, щоб не порушувати його казковий світ – для цього підійдуть фіранки світлих відтінків, а також використання різних кольорів дорослої та дитячої зоні.

Вибираючи елементи декору та оздоблення, варто віддавати перевагу екологічним матеріалами: шпалери можуть бути паперовими, а в разі їх фарбування, фарби повинні наноситися без використання розчинника. Штори повинні бути з щільної тканини, що не вбирає в себе пил і дає можливість регулювати рівень освітлення.

Стильові акценти для дитячої в спальні батьків

Враховуючи, що в інтер’єрі не повинно бути великої кількості дрібних деталей, головна роль відводиться кольорам. Для дитячої підійдуть нейтральні теплі і світлі відтінки – кремовий, світло-блакитний, білий, світло-зелений, ніжно-рожевий. На одній зі стін у дитячій зоні може бути зроблений малюнок якого-небудь казкового героя, який буде радувати малюка в міру його розвитку.

Робота з освітленням може кардинально змінити враження від спальні, поєднаної з дитячої. Для цього необхідно встановлювати світильники з м’яким світлом в спальній зоні, і яскраве, але близьке до натурального освітлення, в розвиваючій частині. При цьому джерело повинно знаходитися відносно близько до дитини, щоб не псувався зір. В інших функціональних зонах лампи можуть бути встановлені на стелі.

Кожен предмет інтер’єру може виконувати декілька функцій. Наприклад, невелика шафа для іграшок може розділяти розвиваючу зону і місце для рухливих ігор. Якщо нанести спеціальну фарбу для грифельних дощок на будь-яку з поверхонь (як варіант, можна використовувати двері), то вона стане відмінним місцем для творчого самовираження чада.

Створюючи проект дитячої в складі спальні батьків, основний акцент необхідно робити на ретельне планування з урахуванням усіх тонкощів при відсутності поспіху, яке дозволить без праці втілити ідеї в життя. Тоді результат буде радувати і дорослих, і дитину.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...