Дитина вдарилася головою – надаємо першу допомогу малюкові

upalПочинаючи з того моменту, як дитина починає повзати, виникає небезпека травм, і, тим більше, починаючи з того часу, як починає ходити. Так що ж робити мамі, якщо дитина вдарилася головою, і як надати першу допомогу?

Перше правило – без паніки. Хвилювання мами обов’язково передасться малюкові, і дитина вже буде плакати не тільки від болю, а й від страху і хвилювання.

Перевірте голову, чи немає там відкритих ран. Якщо рана закрита, прикладіть шматочок люду або змочений в холодній воді рушник. Після холодного компресу можете змастити вавку маззю від забитих місць.

Якщо травма голови відкрита, обов’язково потрібно прикласти до ранки ватний тампон. Пам’ятайте: якщо кров через 15 хвилин не зупинилася – необхідно  терміново викликати лікаря. Так само стежте за пульсом, щоб він не сповільнювався, кольором обличчя (дитина не повинна стати дуже блідою). Викликайте медиків, якщо є озноб, розширення зрачків, млявість або сонливість.

Важливо!  Якщо рана досить серйозна, не давайте малюку заснути до тих пір, поки не приїде швидка. Постійно розмовляйте з дитиною. Якщо вона лежить, перекладіть її набік, щоб раптом малюк не захлинувся блювотою, яка може виникнути.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...