Дитина в літаку. Тонкощі перельоту

Дитина в літаку. Тонкощі перельотуЛіто – пора відпусток. Хтось відправиться з малюком на дачу, хтось в найближчий санаторій. Але багато хто з нас поїдуть до моря, на курорт. Само собою, з маленькою дитиною найлегше пересуватися на великі відстані в літаку. Це займає значно менше часу, не треба мучитися в поїздах і авто. Крім того, якщо раніше педіатри рекомендували перевозити немовлят авіатранспортом тільки з однорічного віку. То тепер, на сучасних літаках, це обмеження зняте. Ви можете взяти малюка в подорож вже через місяць після народження.

Тарифи

Більшість авіакомпаній надає знижки на перевезення маленьких дітей. Традиційно діти до 2 років можуть літати на внутрішніх рейсах безкоштовно, на міжнародних – зі знижкою близько 90%. Але, при цьому, малюк буде сидіти у вас на руках. Якщо ж ви бажаєте, щоб дитина займала окреме місце, його доведеться сплатити за тарифом для дітей від 2 до 12 років.

Якщо дітей кілька, то на другого та кожного наступного, зазвичай, надається знижка приблизно рівна половині стандартної вартості, але з обов’язковим наданням окремого сидіння.

Якщо дитина летить за кордон

У цьому випадку треба оформити окремий закордонний паспорт або вписати малюка в документи дорослих.

Пам’ятайте, що на митному контролі ви зобов’язані надати дозвіл обох батьків на вивіз дитини за кордон. Якщо летять і мама, і тато, проблем не виникне. В іншому випадку повинна бути оформлена, нотаріально завірена довіреність від того з батьків, який залишився вдома. Слід пам’ятати, що розлучення не є приводом відмовитися від звернення до нотаріальної контори. Дозвіл батька чи матері не потрібно тільки в разі офіційного позбавлення батьківських прав, смерті або якщо тато не був вписаний в свідоцтво про народження (тобто для матерів одинаків).

Діти без супроводу

Більшість транспортних компаній дозволяє перевезення дітей від 5 років без супроводу дорослих. У цьому випадку авіаквиток оплачується за повною вартістю без будь-яких знижок. Перевезення дітей до 5 років без супроводу заборонена. За самотніми малюками буде наглядати стюардеса або спеціальний співробітник авіакомпанії.

Діти не допускаються в літак без супроводу батьків у тому випадку, якщо в маршруті проходження передбачена пересадка з переїздом в інший аеропорт. Коли дитині вже виповнилося 12 років, але ще немає 16-ти, батьки також можуть оплатити послугу супроводжуючого, за бажанням.

Немовлята

За правилами авіакомпаній немовлятами вважаються діти до 2 років. Малюк повинен знаходитися на руках у батьків або у спеціальному кріслі. При цьому допускається перевозити одну дитину одним дорослим.

Деякі компанії надають люльки або сидіння для малюків. У такому випадку користуватися власними автокріслами забороняється. Якщо ви привезли дитину в колясці, вона буде промаркована і відправлена ​​на час польоту в багажне відділення. Коли салон не обладнаний спеціальними дитячими сидіннями, ви можете скористатися своїми.

Як бачимо, умови перевезень можуть істотно відрізнятися в різних фірмах. Тому перед тим, як вибирати рейс, обов’язково з’ясуйте всі особливості даної компанії.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...