Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Дитина – тихоня і дитина – бунтар, як бути?

Дитина - тихоня і дитина - бунтар, як бути?

Турбота про дітей, їх виховання і розвиток, одна з найважливіших завдань суспільства. Дитина – це найважливіше, що є в житті у кожного з нас, але і найбільша відповідальність. Адже саме з сім’ї починається формування і становлення особистості, яка в подальшому принесе користь або шкоду оточуючим.

Пропоную вам розглянути ситуацію про ефективність виховання в сім’ї, в якій росте абсолютно дві різних дитини. Різних за темпераментом і силі характеру, різних з розвитку навичок і рівню вихованості. Припустимо, що в цій сім’ї, одна дитина – бунтар, а друга – абсолютна тихоня.

Хлопчика, з непостійним і вибуховим характером, з підвищеною емоційністю та активністю, батьки називають сонячною дитиною. Адже він чимось схожий на кожного з них в юності, така ж душа компанії, загальний улюбленець однолітків. Його навіть якось рідше карають за провини і неслухи, тому що все списують на його невгамовний темперамент. Цей син завжди домагається свого, швидко виправляє оцінки в школі, якщо батьки пообіцяли за це купити новий велосипед. Завжди попросить вибачення, якщо впевнений, що йому потім дозволять погуляти довше. Ось такий він: гіперактивний, експресивний і впевнений у собі.

Інший син, повна протилежність старшому. Він психологічно гнучкий, невпевнений у собі, ранимий і дуже образливий. Здатність протистояти оточуючим абсолютно не розвинена, цей хлопчик завжди і у всьому сумнівається. Він абсолютно не такий задерикуватий і завзятий, як його старший брат. Саме за подібну м’якість і невпевненість в собі, батьки не особливо шанують сина, особливо батько.

Діти підростають, вони занадто різні чи дуже різне не лише ставлення до них, а й методи виховання. В один прекрасний момент, можливо навіть після якого-небудь трагічної події, батьки вирішують якось змінити характер молодшенького і вплинути на його поведінку і вчинки. З чого ж варто почати?

По-перше, завжди намагайтеся показати, наскільки обидва ваші сина вам дорогі, наскільки сильно вони вами кохані, причому в однаковій мірі. Батьківська любов і прихильність, не повинна залежати від талантів чи успіхів дітей. Любити їх потрібно такими, які вони є, адже ближче батьків і дітей, немає нікого на світі. Не бійтеся показувати свою прихильність, кожен з них по-своєму гідний вашої любові.

Створюйте ситуацію успіху, яка здатна з будь-якої самого замкнутої і невпевненої в собі дитини створити творчу, активну і комунікативну особистість. Старший син чудово грає у футбол, попросіть його взяти молодшого в команду, адже з нього вийде прекрасний воротар. Посидючість молодшого дозволяє йому бути відмінником з математики, об’єднайте їх заняття, і він обов’язково навчить виконувати завдання до кінця старшого сина.

На самому видному місці у вітальні або дитячій кімнаті, вивішуйте і виставляйте, дипломи, грамоти та медалі обох дітей. Успіхи в спорті чи навчанні, нагороди за прекрасні вироби або наукові досягнення – чудовий стимул для подальших перемог. Не забувайте хвалити їх в присутності один одного, але ніколи не порівнюйте їх між собою. Порівнювати вчинки і досягнення дитини, можна тільки з його власними.

Повноцінної частинкою вашої родини дитина буде відчувати себе тільки тоді, коли буде відчувати себе потрібною і улюбленою. Радість від спілкування з батьками, братами і сестрами важливі кожній дитині, і бунтарю, і тихоні. Виховуйте своїх дітей так, щоб їм протягом усього життя, завжди хотілося до вас повернутися і вас провідати. Тоді, самотнім і нещасним себе не відчуватиме, жоден член вашої родини.
Як стати другом своїй дитині?

Дружба, важлива не тільки між хорошими знайомими або родичами. Батьки так само повинні прагнути стати своїм дітям друзями. Адже в дитячо-батьківських відносинах важливі не тільки почуття поваги і любові. Дитина повинна розуміти вас, а ви – її. Напевно, не один з батьків не побажає, щоб син чи дочка соромилися, а тим більше боялися підійти до них з проханням. Вони повинні бути впевнені, що в будь-який час отримають від батьків підтримку і розуміння.

Навіть не дивлячись на те, що багато батьків працюють, необхідно приділяти своєму чаду певну кількість часу. Дуже втомилися?Приділіть малюку 15 хвилин, для відвертої бесіди, поцікавтеся успіхами в школі. Обов’язково, дайте зрозуміти дитині, що йому при необхідності завжди можна звернутися за допомогою до матері або батька.

Чоловік, який хоче
, щоб його син виріс сильним і мужнім, обов’язково повинен приділяти час своїй дитині. Подаючи приклад, батько стає еталоном і взірцем для наслідування. Не важливо, чому ви навчаєте хлопчика – грі в м’яч або домашньому будівництву, він поруч і для нього це дуже важливо. Давайте можливість дитині відчути інтерес до ваших спільних занять, частіше хваліть і ведіть себе природно. Саме здатність до наслідування, допомагає хлопчикові за наявності відповідного прикладу, вирости справжнім чоловіком.

Ні в якому разі, батькам у спілкуванні з дітьми не можна проявляти роздратування або нетерплячість. Набагато ефективніше і результативніше буде проходити весь виховний процес, коли ви проявите симпатію і схвалення. Дайте можливість дитині відчути себе самостійною у спільній діяльності. Нехай проявить ініціативу, а ви його підтримаєте.

Дурні упередження, заважають більшості батьків мати доброзичливі і глибоко поважні відносини з дочками. Звичайно, виховання дівчинки лягає на плечі матері, але від цього роль батька не менш значуща. Дівчатка, як і хлопчики, мріють отримати схвалення від батька. Дочка може з задоволенням сходити на риболовлю або пограти у футбол. Діти ростуть впевненими своїх силах і можливостях, якщо відчувають щирий інтерес до них з боку батька або матері.

Проводьте із задоволенням час всією родиною: походи в музеї і кіно, прогулянки і пікніки, готують дітей до дорослого життя, куди переноситься досвід спілкування з дитинства. Емоційна підтримка дорослих важлива для прийняття майбутніх чоловіка або дружини. Адже відносини всередині сім’ї – це в першу чергу – зразок, навіть якоюсь мірою – модель майбутньої сім’ї вашої дитини. Прийняття потреби сина чи дочки в дружбі, допомагає батькам бути в курсі дитячих справ.

Тактовно постаратися дізнатися, як справи з англійською у дочки чи нав’язливо поділитися з сином цікавими подіями зі свого дитинства, це теж важливо. Подібні методи викликають дитину на відвертість, але не злякайте її своєю категоричністю. Ваша дитина – теж особистість. Нехай не зовсім відбулася в житті, але зі своїми потребами і зі своїм певним ставленням до подій.

Важливий аспект у встановленні дружби – вміння батьків не нав’язувати свою точку зору. Права ваша дитина чи ні, вона повинна переконатися в зворотному самостійно, а не тому, що так сказав батько або мати. Авторитет батьків дуже важливий для підростаючого покоління, але ще важливіше – в їх особі, в першу чергу, бачити хороших друзів.

Exit mobile version