Дитина і сонце: щоб літня прогулянка не обернулася небезпекою


З приходом літа лікарі не втомлюються говорити про необхідність суворого дотримання норм в спілкуванні з сонцем. Особливо це стосується малюків, адже вони дуже чутливі і легко можуть отримати тепловий чи сонячний удар.

Сонячні промені сприятливо впливають на здоров’я дитини. Але тепер сонечко може перетворитися на ворога і нашкодити маленькій людині. Щоб цього не сталося, запам’ятайте правила поведінки з сонечком. Вчені з’ясували, що впливає на здоров’я дитини: а ви про це знаєте?

ПРОГУЛЯНКИ З ДИТИНОЮ

Для найменших прямі промені сонця категорично заборонені! На тривалих прогулянках з дитиною вибирайте місця, захищені тінню дерев, при переходах під прямими променями сонця накривайте коляску козирком. Одяг не захищає малюка на все сто від проникнення сонячного випромінювання. Так, найпоширеніші (і найкорисніші) матеріали для дитячого одягу – бавовна і льон – затримують від 40 до 70% сонячних променів. Дітям після трьох років під прямими променями сонця можна сумарно знаходитися не більше 5-10 хвилин. Весь інший час – в мереживній тіні дерев.

Кращий час для прогулянок: лікарі дозволяють гуляти до 10 ранку і після 16 вечора (за винятком похмурих днів, коли хмари працюють як фільтри для сонячних променів).

ПИТНИЙ РЕЖИМ

Якщо дитині більше року, він повинен випивати не менше 1 л води в добу. У жаркий день цю норму потрібно збільшити на 200-300 мл. Пропонуйте малюкові ковток-другий води (краще спеціальної, дитячої) якомога частіше.

СОНЦЕЗАХИСНІ ЗАСОБИ

Користуйтеся сонцезахисним кремом і з усією відповідальністю ставитеся до його вибору. Не використовуйте один крем для всієї родини. Тонкий верхній шар дитячої шкіри забезпечує високе поглинання всього, що потрапляє на її поверхню. А склад дорослих сонцезахисних кремів зазвичай більш агресивний, ніж дитячих. Чим вище інтенсивність сонячного випромінювання, тим більшою повинен бути захист (SPF-фактор). Так, на морському узбережжі оптимальний варіант – 45-50 одиниць. Пам’ятайте, що після купання більшість кремів змивається. Не забувайте повторювати процедуру намазування.

ТИП ФІЛЬТРІВ

Їх два: хімічні і фізичні. У «хімії» величезний плюс: такі креми стійкі до води. Тому вони бажані для дитини, якого з води не витягнеш. Але є і чималий мінус: сонцезахисні креми на основі хімічних компонентів можуть викликати алергію. «Фізика», тобто креми на основі мінеральних речовин, стираються навіть від дотику. Тому наносити їх потрібно частіше. Вони вважаються менш шкідливими, ніж «хімія».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...