ДИТИНА НІЧОГО НЕ ХОЧЕ – ЩО РОБИТИ?

Сучасні діти з благополучних сімей часто ростуть розпещеними.

Трапляється так, що дорослі, які в дитинстві недоотримали іграшок і різних подарунків, намагаються компенсувати це на своїх дітях. Всі ці гори гаджетів, дитячого транспорту, одягу – це, по суті, покупка для своєї внутрішньої дитини, у якої колись всього цього не було.

Але дістається це добро дитині реальній – яка настільки перенасичена можливістю мати все, що хочеться, що їй вже взагалі нічого не хочеться. Аби залишили наодинці з планшетом або комп’ютером.

Як бути, якщо у дитини вже настав такий стан? Ще не пізно все виправити.

  1. Головне – власний позитивний приклад

Якщо ви самі весь вільний (і не дуже) час «зависаєте» в гаджетах або дивитеся телевізор, то дивно вимагати від дитини іншого.

У вашому житті повинні бути спорт, книги, захоплення, постійне навчання та саморозвиток, прагнення провести час з близькими без сторонніх гаджетів та інтернету, сімейні вечері без телевізора і т.д. І тільки спостерігаючи такий приклад, дитина зрозуміє, що до такого способу життя потрібно прагнути.

  1. Влаштуйте сімейний «детокс» від гаджетів та інтернету

Рушайте у відпустку в похід, захопивши з собою тільки пару-трійку кнопкових телефонів для екстреного зв’язку.

Намети, байдарки, чергування по кухні, пісні біля вогнища – може, спочатку дітям це здасться дивним, але в підсумку все одно сподобається. Головне зберігати власний позитивний настрій і забезпечити повну безпеку такого заходу.

  1. Робіть покупки тільки при гострій необхідності і у свята

Не потрібно купувати дитині будь-яку річ, як тільки вона попросить. Звідси і народжується відсутність цінності подібної покупки.

  1. Запропонуйте дитині заробити і самостійно купити річ

Ніякі подарунки і кишенькові гроші не зрівняються з самостійно заробленими. Це, до речі, не виключає того, що кишенькові гроші дитина теж буде отримувати.

Але тільки куплена за власні гроші річ буде дійсно значущою, а її придбання – обдуманим. Це, правда, не виключає, що той же куплений самостійно смартфон дитина розіб’є так само швидко, як подарований. Але ставлення до нього буде іншим.

Придумайте можливу для дитини справу, яка може бути додатково сплаченою: прибирання у бабусі вдома, миття машини, підлітки можуть влаштуватися на підробіток на півдня кудись або працювати в якості фрілансерів як журналісти, ілюстратори тощо

  1. Давайте дитині право вибору

Часто нічого не хочуть ті, хто знає, що на їхню думку все одно не зважають. Дозвольте дитині одягатися так, як вона сама вважає за потрібне (в рамках правил школи, наприклад), навіть якщо з боку це може виглядати дивно.

Запитуйте у дитини поради, щиро цікавтеся її думкою, навіть в таких буденних речах, як що приготувати на вечерю. Але якщо мова йде про її зовнішній вигляд, дозвілля, додаткові заняття, тоді думка дитини має бути вирішальною.

  1. Давайте дитині можливість побути без гаджетів

Чим раніше ви дасте їй таку можливість, тим краще. Саме нудьга дозволяє дітям придумувати собі заняття та ігри.

І не поспішайте підказувати і придумувати все за дитину. У маленьких дітей ігри придумуються самі легко і просто, а з віком ця здатність втрачається через наявність гаджетів та інших автоматичних способів розважитися.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...