Дитина, мати і «новий тато»

Дитина, мати і «новий тато»

На жаль, дуже багато шлюбів розпадається.

Іноді це відбувається ще до того, як чоловік і жінка встигають стати батьками. У таких випадках все відносно просто: розпрощалися, поділили майно більш-менш мирно, і розійшлися своїми дорогами будувати нове життя.
Набагато складніше доводиться тим, хто вже встиг народити дитину. Коли пристрасті вляжуться і прийде час будувати нові відносини, батькам доводиться враховувати не тільки свої бажання і наміри, а й відносини дітей з новим партнером. А вони далеко не завжди бувають гладкими і мирними.
Варто тільки згадати, скільки казок і драм розповідають про злих Мачух … Але насправді значно більш актуальним є питання взаємин не з мачухою, а з вітчимом. Просто тому, що в нашій країні діти після розлучення залишаються, як правило, з матір’ю.
І тут можливо все: від ніжної любові і міцної дружби до непримиренної ненависті і ревнощів. Основна відповідальність за те, як складуться відносини дітей з новим партнером, лежить на жінці-матері. Саме їй доведеться стати мудрою і люблячої, згладжувати гострі кути і пом’якшувати конфліктні ситуації.
Частину з них можна уникнути, якщо з самого початку вести продуману і обережну політику. Але всіх помилок уникнути навряд чи вийде, просто тому, що немає і не може бути загальних для всіх рецептів і методик. Занадто багато факторів можуть впливати на ситуацію – стать дитини і його вік, характер чоловіка і його готовність йти на компроміси, відносини з біологічним, рідним батьком і бабусями / дідусями і т. Д.
Проте, найбільш частих помилок можна уникнути.
Мати має право на особисте щастя.
Деякі жінки після розлучення вирішують присвятити себе дітям і відмовляються від спроб побудувати відносини з іншим чоловіком. Цього робити не варто. Принесення себе в жертву не зробить дітей щасливішими, адже вони не будуть бачити головного прикладу і орієнтиру – щасливу і улюблену мати в гармонійних відносинах.
Жінка повинна пам’ятати: ставши матір’ю, вона не дала обітниці відмовитися від себе і своїх бажань в ім’я дітей. Діти повинні ставитися з повагою до особистого життя мами, а мати, в свою чергу, поважає їх думку і прислухається до нього.
Але прагнути за всяку ціну забезпечити дитині «чоловіче виховання» – теж не найкраще рішення. Надмірна зацікавленість у швидкому повторному шлюбі і часта зміна партнерів «в пошуках великої і чистої любові» можуть завдати дитині психологічну травму і збити його орієнтири.
Ставити на собі хрест – велика помилка. Пускатися у всі тяжкі – ще більша. Проявляйте тактовність і не присвячуйте дитини в усі подробиці свого особистого життя.
Не поспішайте знайомити з потенційним вітчимом.
Незважаючи на те, що маленькі діти легше звикають до нової людини, не поспішайте представляти дитині свого нового партнера в якості вітчима, поки не будете впевнені на всі 100%, що саме з цією людиною ви хочете будувати довгострокові відносини. Але для прийняття такого рішення потрібно переконатися, що чоловік в принципі здатний добре ставитися до чужих дітей.
Знайомство з новою людиною найкраще організувати на нейтральній території – в кафе, на пікніку, в спільну поїздку на відпочинок, намагаючись не демонструвати вже наявні відносини з чоловіком.
Дитині необхідно дати час, щоб звикнути до появи в «ближньому колі» нового обличчя. Якщо відносини будуть складатися спокійно і доброзичливо, можна повідомити про свої наміри створити сім’ю.
Найгірший варіант – ставити дитину перед фактом, що вже відбувся вступу в шлюб або переїзду. В цьому випадку діти відчувають себе непотрібними і неважливими, їх ранить, що матері зовсім не цікаво їх думка, що з ними не вважають за потрібне навіть поговорити, якщо не порадитися.
Дайте дитині час звикнути до вашого нового партнера. Прислухайтеся до того, що діти говорять про ставлення до нього. Рішення все одно залишиться за жінкою, але враховувати думку дитини все-таки варто.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...