Дитина маніпулює батьками – що робити?

Дитина маніпулює батьками - що робитиДуже неприємно, коли дитина маніпулює дорослими. Діти дуже добре вміють маніпулювати дорослими через різні власні методи, однак це в корені не вірно, адже врешті-решт хто кого повинен виховувати ?! Діти батьків або батьки дітей? Отже розберемося що таке маніпуляція. І що робити коли дитина маніпулює батьками.
Що таке взагалі маніпуляція? Маніпуляція у дітей – це вплив на батьків або дорослих прикритими,  не явними методами. Діти дуже хитрі у своїх діях, і не сумнівайтеся, вони підступні і здатні будь-якими методами домогтися своєї мети 🙂 Якщо батьки “ведуться” на такі прояви характеру, то це виховує в дитині, що не важливо хлопчика або дівчинку, такі риси характеру, як:
Хитрість
Підлість
Лицемірство
Зовсім неприємні риси характеру, чи не так? Здається, що ні один батько не хоче бачити у своїй дитині негідника. Давайте розберемося звідки беруться дитячі маніпуляції і що робити якщо дитина маніпулює. Заодно і розберемося як поліпшити сімейні відносини.

Звідки береться дитяча маніпуляція і як діти маніпулюють батьками?

Найчастіше до маніпуляції батьками схильні діти, які недоотримують турботу і ласку з боку дорослих. Таким чином, через маніпуляцію, дитина намагається привернути до себе увагу і вже не важливо якими способами. Дитина маніпулює плачем або розповідями про те, що у нього щось болить. Словом, усіма правдами і неправдами дитина буде домагатися уваги з боку дорослих. Тим більше якщо хитрість спрацювала, дитина свідомо чи несвідомо буде знову і знову повторювати дії, що призвели до досягнення бажаної уваги з боку батьків.

Аж до того, що дитина буде хворіти знову і знову, або розбивати собі лоба. Все це відбувається по-дитячому неусвідомлено, однак на майбутнє залишає дуже істотний відбиток на психіці вже дорослої людини. Крім того, маніпуляція настільки трансформує дитячу психіку, що це призводить до різких спалахів агресії і ненависті, якщо раптом трюк не вдався. Тобто проблему маніпулювання дитиною батьків, необхідно вирішити якомога швидше.

Що робити якщо дитина маніпулює?
Для початку давайте розберемося: як розпізнати маніпуляцію? Якщо ви спостерігаєте, що дитина в певній ситуації поводиться систематично однаково, аж до рухів і міміки, то це маніпуляція. Тим більше, якщо всі “симптоми” йдуть, відразу після досягнення бажаного. А тепер найважче: для того, щоб позбутися такого неприємного факту, Вам необхідно повністю вбити в собі почуття жалості до малюка. Ніхто не говорить про жорстокість і байдужість! Ні! Замініть жалість – любов’ю. Говоріть дитині добрі слова, проявляйте ласку, доведіть малюкуі, що він чогось вартий і поважаємий у своїй родині. Навчіть дитину спілкуватися з доброзичливістю. Відчуваючи до себе таку любов і увагу протягом тривалого періоду, день за днем ​​маніпуляції з боку дитини по відношенню до дорослих зживуть себе і стануть марними. Нижче, по пунктах ми конкретно розберемося як протидіяти маніпуляціям з боку дитини.

Як поводитися коли дитина маніпулює батьками?
Як бути з істериками.
Істерика – це найчастіший спосіб з боку дітей домогтися бажаного, однак якщо ви будете розмовляти з дитиною спокійно, проявляючи частку байдужості. Головне тримайте себе в руках, адже саме цього дитина домагається: вивести Вас із себе. Якщо дитина не слухається і влаштовує істерику, можете навіть на час віддалитися від дитини, щоб без її плачу привести свої нерви в порядок, а потім вже спробувати поговорити. Швидше за все за час вашої відсутності дитина сама заспокоїться.
Агресія.
Коли дитина проявляє агресію або дратівливість – мета такого виступу показати батькам спектакль, в якому після завіси, ви повинні будете потурати всім її заповітним бажанням. Вихід? Позбавте дитину глядачів, тобто самих себе. Іншими словами, дайте дитині зрозуміти, що “спектакль” Вас жодним чином не цікавить, побачивши що сцена не вийшла, малюк сам відмовиться від ідеї таким чином маніпулювати.
Повільність.
Мета такого маніпулювання – дати зрозуміти дорослим, що вони зробили б ту ж саму роботу або певну дію швидше, ніж будуть чекати дитину. Тут логіка проста: задайте чіткі часові рамки для дитини. Наприклад, скажіть, що якщо він не встигне зробити щось, то залишиться без прогулянки. До речі, як варіант, дитина може наприклад довго одягатися, сподіваючись, що батьки відстануть і не поведуть в садок. Дайте зрозуміти дитині, що йти йому все одно доведеться, нехай навіть і з запізненням. Дуже важливо у протидії повільності показати дитині, що ви неухильно будете виконувати свої обіцянки. Тобто, якщо ви сказали, наприклад, що дитина залишиться без сніданку, якщо не встигне щось зробити, то дійсно виконайте це.
Травмування.
Звичайно, даний метод маніпуляцій для дитя найбільш неприємний, однак він готовий навіть на це, щоб добитися уваги дорослих. Малюк може спеціально, чи підсвідомо заподіювати собі біль, щоб викликати співчуття і увагу батьків. Ведіть себе відразу стримано, даючи зрозуміти дитині, що нічого непоправного і страшного не сталося. Зберігайте позитив, похваліть дитину, що вона так швидко взяла себе в руки, якщо впала, відразу скажіть доброзичливо “Нумо вставай”, похваліть дитину за мужність. Такий метод виховання сприятливо скажеться на дитині в майбутньому.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...