ДИТИНА І КОМП’ЮТЕР: СКІЛЬКИ ЧАСУ МОЖНА «СИДІТИ»?

Комп’ютеризація з кожним днем ​​займає все більше значення в нашому повсякденному житті. І якщо ще 30 років тому комп’ютер був нечуваною розкішшю, то тепер він став просто необхідним. Причому сфера високих технологій постійно розвивається і пропонує нам все більше можливостей.

Мобільний зв’язок, моментальний доступ до будь-якої інформації, можливість робити покупки і платежі, не виходячи з дому, навчання, віддалена робота – це далеко неповний перелік того, що ми можемо робити за допомогою комп’ютера.

А сучасні діти вже навіть не уявляють, як можна було раніше обходитися без комп’ютерів. Причому вони дуже швидко стають з комп’ютером на «ти». Існує безліч програм, які спрямовані на прискорення розвитку дітей.

Позитивні і негативні аспекти впливу комп’ютера на дітей

Для всіх очевидно, що комп’ютер позитивно впливає на розвиток дитини. Він сприяє розвитку уваги, пам’яті, реакції, моторики рук, логіки і візуального сприйняття.

Дитина, яка вільно орієнтується в комп’ютері, в подальшому легко адаптується до світу високих технологій.

Але якщо батьки не контролюють час знаходження дитини за комп’ютером, то це може привести до негативних наслідків, оскільки у всьому потрібно дотримуватися почуття міри. Якщо порушувати режим взаємодії дитини з комп’ютером, то він з корисного винаходу людства може перетворитися на інструмент негативного впливу на стан здоров’я дитини. Тому для кожної вікової групи дітей існують свої тимчасові рамки перебування за комп’ютером.

Час перебування за комп’ютером для різних вікових груп дітей

У чотирирічному віці це може бути 20-25 хв., після шести років 30-35 хв, після восьми – 40 хвилин. Навіть дорослим протипоказано перебувати біля екрану комп’ютера більше однієї години поспіль.

Багато батьків вважають, що якщо їх дитина у віці до 10 років опанує комп’ютерну грамоту, то це принесе їй користь. Насправді подібна думка помилкова. Результати досліджень психологів показують, що заняття дитини на комп’ютері в такому ранньому віці можуть погіршити її розвиток.

На жаль, батькам не завжди вдається контролювати, скільки їх дитина проводить перед монітором ПК. Коли їх немає поруч, то дитина цілком може захопитися і провести за комп’ютером набагато більше часу, ніж допустимо. Тому закономірно виникає питання про те, як заблокувати ПК від дитини.

Способи контролю за доступом дитини до комп’ютера

Рішень існує чимало, починаючи від від’єднання шнура електроживлення від процесора, закінчуючи установкою спеціальних програм, які будуть виконувати встановлені вами параметри, спрямовані на контроль за перебуванням дитини за комп’ютером під час вашої відсутності.

Існує спеціальне програмне забезпечення, яке встановлюється в операційні системи, що дозволяє вирішити проблему захисту комп’ютера від доступу дітей. Це може бути вбудована функція «Батьківський контроль», або установка пароля доступу до системи. І те й інше зможе обмежити доступ дитини до комп’ютера. Крім того, існує програма безпечного дитячого контролю (Salfeld Child Control), яка крім функції відключення через певний проміжок часу, має багато інших корисних функцій, які дають можливість налаштувати комп’ютер індивідуально для кожного користувача.

Її установка і настройка параметрів не віднімуть багато часу, зате ви зможете бути впевненими, що ваша дитина не проводить за комп’ютером більше часу, ніж їй дозволено.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...