Дитина і кішка: правила спілкування

Дитина і кішка правила спілкування Багато дорослих знають вірші С.Я. Маршака «Вусатий смугастий». Те, що проробляла зі своїм кошеням чотирирічна дівчинка, ваша дитина може повторити в набагато більш ранньому віці. Що робити, якщо є маленька дитина і тварини в сім’ї?

Більшість дітей в юному віці надзвичайно цікавляться навіть чужими незнайомими кішками і котиками, які з необережності потрапляють в їх поле зору, норовлять встановити з ними близький контакт: неодмінно погладити або потримати на руках. Чи варто говорити, що це дуже небезпечно. Звичайно, кішка – НЕ тигр, але в той же час – це абсолютно самодостатня і незалежна істота.

Варто тільки заглянути хоча б в домашню енциклопедію з утримання цих домашніх тварин або звернутися до художньої літератури, наприклад, книга «З точки зору кішки» К. Чапека, і у вас не залишиться сумнівів, що більшості з цих милих пухнастих грудочок це не сподобається, і вони почнуть вириватися. Обличчя дитини, з найдобріших спонукань притискає це наймиліше створіння, зовсім поруч, якщо кішка або кошеня почнуть вириватися, то зачеплять її напевно. До всього цього можна додати можливий переляк і нерозуміння від такої поведінкової реакції з боку милого і пухнастого істоти. Саме правильне, що можуть зробити батьки, якщо на шляху їм зустрілася кицька, а їхня дитина рветься з нею подружитися, м’яко відвернути увагу на щось не менш привабливе.

Поскладнішає ситуація, коли кішка живе у вас в будинку, і малюк спілкується з нею щодня. Варіант – маленька дитина і маленьке кошеня – самий зворушливий і проблемний. І, не повірите, небезпечний більше для … кошеня. Малюк через нерозуміння може його і схопити невдало, і відкинути як іграшку – а у кошеняти всі хрящі ніжні-ніжні, коротше, швидше за все, сліз не оберешся. Або нескінченно дивитися в обидва і рознімати, пояснювати, показувати, як треба спілкуватися – гладити, брати на руки, як грати і багато іншого.

Коли кішка солідна і доросла, вона, якщо можна так висловитися, багато прощає вашому нащадкові. Розумні кішки намагаються не потрапляти зайвий раз на очі, а вже якщо попалися під руку – терплять, навіть якщо їх намагаються підняти на руки за хвіст! Хвіст і вуса – найчутливіші місця у кошачих, а хвіст – ще й хворобливе. Швидше за все, з дорослою кішкою і маленькою дитиною проблем не буде.

Але загальних правил безпеки все одно дотримуватися треба:

  1. Припиняти недбайливе (жорстоке) поводження з тваринами, весь час нагадувати і показувати, як треба з ними поводитися.
  2. Навіть з домашніми тваринами не заохочувати ситуацій, коли обличчя дитини і кішки впритул один до одного.
  3. Привчити малюка обов’язково мити руки після того, як він пограв, погладив, потримав кішку на руках, не коли він іде їсти, а завжди!
  4. Стежити, чи немає від вашого пухнастика у дитини алергічних реакцій.
  5. Дуже уважно спостерігати, щоб малюк не облизував пальці, не годував кішку (одночасно при цьому вони й самі, як правило, тягнуть все до рота (навіть якщо кішка, що називається домашня, тобто не гуляє на вулиці, все одно: імунна система у дітей до 10 років дуже слабка і вразлива для чужорідних мікроорганізмів)).

Якщо ви ще тільки вирішуєте, взяти тварину в сім’ю чи ні, подумайте як слід: кішка – це не сміховинна іграшка, якщо все робити по-правилам, з нею чимало турбот. Якщо ж у вас вже є і малюк, і кошеня – вам пощастило: спілкування з тваринами, вміння ладити з ними, піклуватися про них, благотворно діє на вашого малюка: виховує такі чудові якості, як доброта, співчуття. Коли він ще трохи підросте, деякі важливі речі він буде знати вже не за книжками, а по своєму особистому досвіді.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...