• Без категорії

Дитина і пустушка – всі “за” і “проти”

Дитина і пустушка - всі за і протиМалюки з легкістю звикають до пустушки, але потім насилу від неї відмовляються. Але, незважаючи на існуючі мінуси, більшість батьків купують цей аксесуар для своєї дитини. І на це є свої причини.

Ще в минулому столітті ніхто не став би критикувати жінку за те, що її дитина смокче пустушку. У наші дні подібне явище викликає нарікання багатьох фахівців. Ортодонти, психологи, консультанти з грудного вигодовування поспішають докорити «безвідповідальну» маму в тому, що вона задовольняє дитячий смоктальний рефлекс не за допомогою своїх грудей, а шматочком пластмаси.

Комусь вдається не звертати на цю критику уваги, але інші молоді матері, відчувають за собою провину, пропонуючи неспокійному крихті пустушку. Вони забувають головне: дитині повинно бути комфортно як психологічно, так і фізично. І якщо мама, зважаючи якихось причин, не може створити ці комфортні умови в повному обсязі, то чому б не вдатися до допомоги такого непоганого «маминого помічника» як пустушка?

Коли застосування пустушки виправдано

На першому році життя малюка смоктальний рефлекс є домінуючим. Дитина смокче не тільки з метою насичення. І цей процес має особливий сенс. Тому зустрічаються ситуації, коли застосування пустушки вельми виправдано:

  1. Дитина перебуває на штучному вигодовуванні. У цьому випадку, повноцінно його інстинкт смоктання не може бути задоволений. Пустушка бере на себе роль справжньою рятівниці: з її допомогою малюк легше заспокоюється.
  2. У дитини спочатку відзначається висока потреба в ссанні, а в материнських грудей завжди достатньо молока. Пригорнувшись до грудей, малюк не завжди хоче насититися, йому лише необхідно задовольнити свій смоктальний інстинкт. В результаті, крихітка переїдає, так як йому доводиться ковтати молоко, якого у мами завжди в достатку. Тому, якщо ви бачите, що дитина сита, але не може заспокоїтися без грудей, запропонуйте йому пустушку.
  3. Пустушка допоможе і в тому випадку, якщо мама не завжди може бути поруч з малям. Несподівана госпіталізація, непередбачений від’їзд або передчасний вихід на роботу – це виправдані приводи для дружби малюка з пустушкою.

Вищевикладені аспекти мають актуальність тільки для першого півріччя життя малюка, так як в цей період його смоктальний рефлекс яскраво розвинений. Приблизно до шести місяців він поступово почне згасати, і з цього часу слід обережно відучувати дитину від пустушки.

А тепер розглянемо обставини, при яких не слід пропонувати крихті пустушку.

  1. За допомогою пустушки, як говорилося вище, повинен задовольнятися смоктальний рефлекс. Вона не повинна служити тільки засобом заспокоєння вашій дитині.
  2. Багато малят насилу переносять процес переодягання. Не всякий крихітка здатний витерпіти його безмовно, але все-таки не потрібно «закривати» рот немовляти пустушкою. Краще поговоріть з дитиною, заспівайте йому невеликі колискові пісні. Трохи пізніше він зрозуміє, що якщо переодягання – процес неминучий, то його можна провести з користю, слухаючи лагідний голос мами.
  3. Не давайте дитині пустушку при укладанні спати. Колискова і похитування впораються зі своїм завданням не гірше горезвісної пустушки.
  4. Якщо малюк втомився і закотив істерику, не обов’язково відразу ж вдаватися до допомоги пустушки. Запропонуйте йому груди – і він заспокоїться (звичайно, якщо це можливо).

Якщо дитина встигла звикнути до пустушки, постарайтеся відлучити його від неї до року. Тоді розставання не буде таким тривалим і болючим, як у більш старшому віці.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...