Дитина і фаст-фуд: як відучити малюка від шкідливої їжі?

як відучити дитину від фаст-фуду

Всі ми знаємо про те, що швидка їжа негативно позначається на стані нашого здоров’я. Особливо це стосується дітей, організм яких ще не до кінця сформований. Для малюків фаст-фуд шкідливіший удвічі. Але як переконати дитину, що така їжа небезпечна для неї?

У першу чергу необхідно виявити причини того, чому дитина фанатіє від фаст-фуду.

Швидка їжа – проблема на психологічному рівні

На сьогоднішній день фаст-фуд для багатьох став певним стилем життя. Багато хто вважає це модним, оскільки скрізь можна побачити рекламу швидкої їжі. Для підлітка похід в заклад, де продається фаст-фуд – справжня розвага, час, яке відрізняється від буденності. Тим більше, що туди ходять всі його друзі. Якщо ж дитина відвідує фаст-фуд дуже рідко, то і переживати не варто.

Але якщо ваша дитина відвідує такі заклади тільки тому, що не хоче відрізнятися від своїх однолітків, значить, у нього є психологічні проблеми.

Поясніть своєму малюкові, що бути гарним абсолютно для всіх просто неможливо. Таке ставлення до швидкої їжі є серйозною проблемою. І можливо, для її вирішення доведеться скористатися послугами психолога.

Якщо для дитини фаст-фуд – місце, де він може поспілкуватися з друзями, необхідно придумати альтернативу. Приміром, походи в кіно, в більярдний клуб або зробити замовлення піци додому і нехай дітвора проведе вечір разом за якоюсь грою чи переглядом цікавого фільма.

Можете розповісти дитині про шкоду такої їжі. Знайдіть фільм, в якому наводять приклади негативного впливу фаст-фуду на організм людини. Покажіть на прикладі, як здорове харчування допомагає людям досягти мети.

Корисні альтернативи фаст-фуду

Разом з дитиною рушайте в найближчий фаст-фуд і замовте найбільш нешкідливу їжу. Це може бути рис, салат і що-небудь з м’яса. Попросіть дитину і надалі замовляти те, що не так шкідливо. Однак це не вирішує головної проблеми.

Якщо дитина відвідує фаст-фуд не тільки з друзями, але і сама, а також намагається затягнути туди батьків, значить, у нього з’явилася залежність від смакових добавок, які присутні в швидкій їжі. Постарайтеся пояснити це малюкові. Розкажіть, що смакові добавки потрібні для того, щоб поліпшити смак продуктів, тому їх так хочеться з’їсти замість корисних, але не таких смачних продуктів.

Нехай дитина потренує силу волі. Приміром, 7 днів без швидкої їжі, і він отримує подарунок. Ще тиждень без шкідливої їжі – цікава подорож і так далі. З плином часу дитина просто забуде про фаст-фуди.

Можливо, фаст-фуд для малюка – це свято, якого ніколи не буває вдома. Тоді мамі доведеться подбати про це. Можна спекти незвичайний пиріг або зробити з овочів красиві фігурки, квіточки і багато іншого. Головне залучити до цього дитину. Зробіть морс зі свіжих ягід або ж морозиво. Нехай малюк запрошує своїх друзів поласувати такими смаколиками. Повірте, незабаром ваша дитина забуде про фаст-фуді.

Фаст-фуд – форма протесту

Трапляється таке, що дитина харчується швидкою їжею тільки для того, щоб продемонструвати свою незалежність, що він уже дорослий. У цьому випадку винні батьки. Можливо, коли ви їли гамбургер, сказали, що ця їжа тільки для дорослих? Тоді малюк відправляється в фаст-фуд, щоб показати, що на нього ніхто не впливає, він сам по собі.

Крики і заборони в цій ситуації не допоможуть. У першу чергу самі батьки повинні відмовити від шкідливої їжі. Особистий приклад буде діяти набагато краще всяких розмов.

Як вплинути на дитину?

  1. Можна покласти на самі видні місця в квартирі брошури, які розповідають про шкоду фаст-фуду.
  2. Подивіться разом з дитиною фільм про здорове харчування.
  3. Покажіть фотографії товстих людей, розкажіть про те, як вони мучаться через зайву вагу, як багато захворювань з’являється, якщо людина не стежить за своїм харчуванням і масою тіла.
  4. Можете записатися разом з дитиною на аеробіку, фітнес.
  5. Не зберігаєте вдома сухарики, печиво, чіпси. Заповніть холодильник свіжими фруктами і овочами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...