Діти від першого шлюбу

Діти від першого шлюбуВ дореволюційні часи існувала приказка: «Перший шлюб від Бога, другий – від людей, третій – від недобрих сил». Отримати розлучення в ті роки було складніше, ніж народити з десяток відчайдухів. Але часи змінюються. Зараз вже ніхто не вимагає, щоб сім’я зберігалася за всяку ціну. Повторний шлюб перетворився на цілком буденне явище. Тим не менш, в чомусь то наші предки були праві. Люди, що створюють сім’ю не в перший раз, стикаються з великою кількістю проблем. Головна з них – діти від минулих відносин, приречені на розставання зі своїми рідними батьками, вимушені прийняти чужу людину, знаходити з ним спільну мову і точки дотику. Хоча … може бути, насправді, не все так вже й погано?

За даними психологів, близько 20% школярів хотіли б, щоб їхні батьки розлучилися: «Навіщо даремно мучитися, якщо можна жити нормально!» Величезна кількість відмінно уживається з вітчимами, не відчуваючи якогось дискомфорту, а часто і користуючись «привілейованим» становищем. Якщо дитина прийшла в нову сім’ю до свого трирічного ювілею, швидше за все він буде щиро вважати вітчима рідним татом навіть регулярно спілкуючись з біологічним батьком. Така властивість дитячої психіки.

Але все сказане вище не означає, що проблем не існує. Як би там не було, а більшість малюків важко переживають розрив відносин між батьками і відчувають труднощі при адаптації в новому будинку.

Зазвичай вітчим і тато мають вкрай мало спільного. Це не дивно, якщо мама шукала нового чоловіка, то, напевно, намагалася вибрати повну протилежність «колишньому». Інша проблема – педагогічна. У сім’ях на межі розлучення традиційно мати вирішує, що робитиме дитина, не дозволяючи чоловікові втручатися в процес виховання. У новому будинку ролі часто змінюються. Жінка відчуває подяку чоловікові за те, що він взяв її з дитиною. Вона намагається компенсувати те, чого їй не вистачало в минулому шлюбі. І віддає «кермо влади» новому чоловікові, а дитина переживає черговий стрес. Цілком закономірно, що такий стан речей категорично не влаштовує підростаюче покоління. І починається бунт. До речі, переможцями в такій війні практично завжди виявляються малюки. Більше того, кожен п’ятий повторний шлюб розпадається через відсутність взаєморозуміння з чужими дітьми.

Що зробити батькам

Мамі потрібно якомога м’якше здійснити «підміну» пап, не обмежуючи спілкування з рідним батьком. Безсумнівно, необхідно поговорити з дітьми. Але робити це слід відповідно до віку. Шестирічному шибенику навряд чи під силу усвідомити всі тяготи жіночої долі, тому краще видавати інформацію дозовано, починаючи зі слів: «тато буде жити в іншому будинку, але ви зможете все так само зустрічатися». А от з підлітками краще говорити відверто, на рівних. Так вони швидше зрозуміють і зможуть підтримати маму.

Новому папі в даній ситуації теж доводиться несолодко. Середньостатистичному чоловікові куди простіше розібратися з купою бандитів у темному провулку, ніж довести малюкові, що він не гірше його рідного батька. Можна порадити ставитися до питання дуже виважено і не намагатися відразу влізти в душу дитині. Якщо малюк буде бачити, що його мама щаслива, а вітчим ставиться до них добре, рано чи пізно, він прийме нового папу. Терпіння і ще раз терпіння!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...