Діти та ґаджети: як зменшити негативний вплив на зір

Сучасні діти часто проводять години за ґаджетами.

Вони не тільки дивляться мультики, а й грають, займаються розвиваючими завданнями, тренують моторику, навчаються читати і рахувати.

Корисна річ планшет, ноутбук або смартфон, що сказати! Втім, у батьків постає питання: чи не багато часу діти проводять за екранами?

І це запитання має всі підстави, щоб стати “хворим”, тому що статистика показує що екрани входять до списку того, що провокує захворювання очей.

Так, офтальмологи не роблять з ґаджетів “жахастик” (їх якість значно зросла за останні 10 років), але все ж рекомендують стежити за годинами використання.

ДІТИ ЗА ДИСПЛЕЯМИ: КОМУ І ЯК БАГАТО ДОЗВОЛЕНО

Особливо обережними потрібно бути дітям (і дорослим) із синдромом сухого ока. Якщо ви помітили, що ваш малюк потирає ручками очі, скаржиться на сухість, часто кліпає, то разом з офтальмологом переконайтеся, що все добре.

А за екранами потрібно буде проводити час в окулярах з анти, що лікар призначає. І монітор потрібно буде сидіти в спеціальних окулярах з покриттям обмежуючим відблиски, якщо лікар призначить.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: ЧИМ МЕНШИЙ ДИСПЛЕЙ – ТИМ ГІРШЕ

Тому завжди давайте перевагу пограти дітям за телевізором чи користуватись монітором, ноутбуком, ніж смартфоном або планшетом.
Постарайтеся взагалі не давати дитині телефон, його екран занадто контрастний та має дуже дрібні деталі, дитина мимоволі намагається підвести екран ближче, щоб краще розглянути.

Все це небезпечно для очей дитини, чиї органи зору знаходяться у формуванні і зростанні до 18 років.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ВИ МОЖЕТЕ ДОЗВОЛЯТИ ПРОВОДИТИ ДІТЯМ ЗА ЕКРАНОМ:

  • від 3 до 5 років – до 20 хвилин;
  • від 6 до 9 років – до півгодини;
  • від 10 до 13 років – 1,5 години.

Обов’язково нагадуйте дитині про те, що кожні 15 хвилин слід відволікатися від того, що відбувається на екрані, глянути в далечінь, подивитися у вікно чи взагалі вийти на вулицю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...