Діти та читання: 5 шкідливих порад батькам

Діти та читання: 5 шкідливих порад батькамХочете назавжди відбити в дитини бажання взяти в руки книжку? Виявляється, це зовсім неважко.

Ми розробили п’ять шкідливих порад батькам: дослухайтеся до них – і ваша дитина точно не стане залежною від читання! Або ж не дослухайтеся, якщо вже ви такі легковажні батьки…

Шантажуйте дитину

Обов’язково пригрозіть, що дасте пограти на планшеті чи подивитися мультик лише тоді, коли ваша донька чи син прочитає ті злощасні 10 сторінок. Адже це відразу формує ставлення до книги як до покарання.

Для малечі – тільки нудні та некрасиві книжки

Адже якщо почати з сучасної цікавої літератури з яскравим дизайном, то малеча може і втягнутися!

Обирайте твори, що не підходять дитині за віком

І школа може вам у цьому допомогти. Проте, є діти, які готові читати класику. І якщо ваша дитина з таких, будьте насторожі: здається, вона вже підсіла на читання.

Будьте нещирими

Дитина каже, що книжка нудна і дурна? У жодному разі не погоджуйтеся, особливо якщо самі так вважаєте. Інакше дитина навчиться думати, аналізувати, критично мислити та мати власну думку, а це ж просто жах!

Щодо нудних книжок – то просто станьте на бік дитини і постьобайтеся разом. Бо коли дитина сприймає нудотний офіційний пафос, яким переповнені підручники, за єдину санкціоновану форму для думки – це просто моторошно. Послабте цей пафос своєю іронією. Якщо текст просто неякісний, чому б дорослим просто не визнати це?

І, звісно, не читайте самі!

Адже діти наслідують шкідливі звички своїх батьків. Хочете, щоб ваша дитина читала – читайте самі. І кожні три роки вивчайте нову для себе галузь. Ви не уявляєте, скільки розумової енергії вивільняється, коли доросла людина теж починає вчитися. Біля такого дорослого просто неможливо не читати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...