ДІТИ І КОРОНАВІРУС: ЩО ВАРТО ЗНАТИ БАТЬКАМ ПРО COVID-19

 У мережі повідомили, що потрібно розповісти дітям про коронавірус

Коронавірус в Україні виявлений вже у 84 осіб, троє з них померли. Поки що ні в кого з дітей COVID-19 в нашій країні він виявлений не був. Як відомо, у маленьких громадян не такий великий ризик заразитися інфекцією, як у дорослих, але є спостереження вчених, як ця хвороба протікає у дітей.

За даними Центру контролю і запобігання захворювань (CDC Global) заявив, що дітей можна захистити і залучити до запобігання поширення коронавіруса. Для цього батьки повинні їм розповісти про правила поведінки під час епідемії COVID-19.

По-перше, поясніть дітям, що потрібно регулярно мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд. Якщо немає такої можливості, руки слід обробити дезінфектором з вмістом спирту не менш 60%. Нехай діти уникають контакту з людьми, які кашляють і чхають. Щодня дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаються в побутових приміщеннях: столи, крісла з твердими спинками, дверні ручки, вимикачі, пульти, ручки, столи, туалети, мийки.

Дитячі речі та м’які іграшки, які підлягають пранню, прати згідно з інструкціями виробника. Якщо можливо, періть речі при високих температурних режимах і ретельно їх сушіть.

Вчені повідомляють, що симптоми коронавіруса у дітей дуже схожі з дорослими, але перебіг хвороби у них проходить дуже легко.

Якщо дитина здорова, вона може не надягати маску, якщо ж вона інфікована – маска необхідна.

Якщо у вас симптоми коронавіруса, не біжіть в інфекційну лікарню

COVID-19 продовжує поширюватися серед населення, адже багатьом почали робити тести, які показують наявність інфекції. Українцям порадили у разі виявлення у себе симптомів COVID-19 не бігти відразу в лікарню, а залишатися вдома. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник, звертаючись до черкащан.

“Будь-які заклики здоровим людям йти в інфекційну лікарню, щоб зробити тести, неправильні! Там можуть лежати люди з іншими захворюваннями, теж небезпечними та інфекційними. Тому йти туди і вимагати від лікарів робити тести, це не тільки безглуздя, але і певною мірою самогубство”, – сказав лікар.

За словами Стадника, насамперед людині з симптомами COVID-19 треба подзвонити до свого сімейного лікаря і дотримуватися його рекомендацій. Якщо через 2-3 дні людині не стане краще, необхідно викликати швидку допомогу.

Якщо лікарі вважатимуть за потрібне, вони привезуть пацієнта в інфекційну лікарню. Тут йому зроблять тест на грип, потім проведуть експрес-тест на коронавірус. Тільки після цього роблять тест, який передають у лабораторію. І вже там остаточно підтвердять або знімуть цей діагноз.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...