Діти і телевізор

Діти і телевізорБільшість батьків та лікарів не без підстав вважають головними «ворогами» дитячого зору та психіки телевізор і комп’ютер, тому й намагаються звести час на такі розваги до мінімуму.

Щоб зрозуміти, чому ці обмеження важливі, слід розібратися, що відбувається з очима дитини під час таких занять. Коли малюк дивиться телевізор, зображення з екрану його очі сприймають як світловий потік, який переломлюється усередині очного яблука і проектується на сітківку. Для того щоб побачити картинку максимально чіткою, дитина рефлекторно, не замислюючись і не розуміючи власної реакції, напружує очі. Плюс до всього цього зображення на екрані постійно рухається, його деталі бувають дрібними або незрозумілими дитячій свідомості, що змушує малюка зосередитися на більш уважному їх розглядуванні, а це ще більше збільшує напруження очей. Якщо ж дитина проводить перед телевізором або комп’ютером дуже багато часу, день за днем, навантаження на очі занадто великим. Ситуація значно ускладнюється, якщо перегляд телевізора здійснюється в погано освітленому приміщенні. Неважко здогадатися, що рано чи пізно дитина починає відчувати зорову перевтому: очі червоніють, з’являється відчуття різі, починаються головні болі.

Якщо вчасно не вжити заходів, це призведе до погіршення зору – розвитку короткозорості та інших патологій. Однак батькам не варто лякатися і повністю виключати з життя дитини телевізор, комп’ютер і читання – цілком достатньо строго обмежити час на ці заняття. Зрештою, телевізор є невід’ємною частиною розвитку дитини – малюку потрібні мультфільми, освітні передачі, цікаві книги, а в наш вік глобальної комп’ютеризації він повинен освоювати комп’ютер. Просто мамі з татом слід уважно стежити за тим, щоб навантаження на дитячі очі було розумним. Єдиний виняток становлять малюки молодше двох років – їм телевізор не рекомендований взагалі. По-перше, вони мало що розуміють з побаченого, адже для них це просто яскраві картинки. По-друге, крім навантаження на зір, телевізор, як правило, збуджує дитини, тобто впливає на його центральну нервову систему. Дітей старше двох років можна допускати до перегляду телепередач не більше ніж на 30 хвилин в день, діточок від трьох до семи років – на 40-50 хвилин, від семи до тринадцяти – на 1,5-2 години. Не менш важливо грамотно побудувати «спілкування» дитини з телевізором.

Є кілька простих правил яких варто дотримуватися:

1. Дивитися телевізор потрібно тільки сидячи, бажано в зручному кріслі.

2. Екран повинен бути розташований точно перед дитиною. Ні в якому разі не можна допускати, щоб малюк дивився на екран збоку.

3. У вечірній час необхідно додаткове освітлення в кімнаті. Якщо вранці або вдень в кімнату проникає яскраве сонячне світло, а телевізор стоїть таким чином, що дитина сидить навпроти вікна, зображення на екрані стає нерозбірливим, що створює сильне навантаження на очі, тому штори краще трохи прикрити.

4. Відстань від очей до екрана повинна бути не менше трьох метрів, за умови що діагональ екрану складає 21 дюйм, тобто трохи більше 0,5 м. Чим більше екран, тим далі від нього потрібно посадити дитину. При цьому тип екрану – звичайний, плоский, рідкокристалічний, плазмовий – не має особливого значення.

Для дітей до 5-7 років також не рекомендовано тривале проведення часу біля комп’ютера – не більше 1,5 годин на день. Більш старшим дітям при роботі на комп’ютері необхідні 10-15 хвилин відпочинку на кожну годину роботи. Крім цього, потрібно впевнитися, що комп’ютерний екран має шар, що захищає очі від випромінювання і при необхідності придбати захисні окуляри.

Взято з сайту: www.proglaza.com

Фото з: Блог фотографа http://www.fotorusf.ru/ много полезной информации

Поділитися в...

Вас може зацікавити...