Діти і домашні вихованці

домашні улюбленці

Спілкування з тваринами благотворно впливає на розвиток дітей. Маленькі любителі кошенят і цуценят емоційніші, добріші, спокійніші своїх однолітків. У них активніше розвивається інтелект і комунікабельність. Малюки, що мають можливість спілкуватися з чотириногим вихованцем легше переносять самотність. У той же час, якщо пустити ситуацію на самоплив, то спілкування з хвостатими улюбленцями може принести шкоду, як дитині, так і тварині. Тому, якщо ви прийняли рішення поєднати проживання під одним дахом чотириногих і двоногих малюків, спершу обміркуйте всі специфічні нюанси, щоб уникнути непотрібних проблем.

Якщо собака чи кіт з’явилися в будинку до народження дитини

На практиці цей випадок вважається найбільш складним, тому вихованець може почати ревнувати до новонародженого, проявляти характер, намагаючись довести своє чільне місце в сімейній ієрархії. Щоб уникнути неприємностей, за кілька тижнів до пологів рекомендується знизити активність спілкування з собакою чи кішкою. Можливо, варто навіть попросити когось з рідні доглядати за вихованцем.

Крім того, дуже корисно пройти спеціальний курс дресирування. Але якщо такої можливості немає, обов’язково займіться «вихованням» чотириногого самостійно. Зверніть увагу на такі дрібниці, як годування. Кіт або пес не повинен отримувати їжу до того, як ви самі поїли. Не дозволяйте тварині проходити попереду вас у відкриті двері. Слідкуйте за тим, щоб домашній улюбленець добре розумів де його місце, куди він може ходити і куди немає. Іншими словами, ви повинні бути авторитетним ватажком зграї, чиї накази виконуються беззастережно.

Нові правила

Коли в будинку з’явиться немовля важливо правильно «познайомити» його з вихованцями. Акваріумні рибки, пташки, хом’ячки та мишки в спеціальному поданні, само собою, не потребують. У той же час, котам і собакам потрібно трохи часу, щоб прийняти нового члена сім’ї. Зоопсихологи рекомендують татам, поки малюк ще в пологовому будинку, принести додому пелюшку або якийсь інший предмет, що володіє запахом новонародженого. Нехай тварина починає звикати до дитини заздалегідь.

До першого дня народження стежте, щоб тварина не підходила до дитини близько. Після того, як малюку виповниться рік, можна дозволити їм поспілкуватися, але строго в присутності дорослого. Дитина повинна бути в гарному настрої, не надто втомлена, інакше велика ймовірність, що малюк поведе себе з хвостатим другом неакуратно. В результаті, кіт чи пес можуть вкусити або подряпати крихту. Залишати дитину наодинці з домашнім улюбленцем, за спостереженнями психологів, бажано після чотирьох років.

Корисні рекомендації

Обов’язково віднесіть вихованця до ветеринара, зробіть всі щеплення, не допускайте спілкування собаки або кішки з дикими тваринами, дотримуйтесь правил гігієни. В іншому випадку можна підхопити від домашніх улюбленців неприємні захворювання.

До трьох років придбайте дитині тільки маленьких тварин, наприклад, рибок або пташок. Вони добре заспокоюють нервову систему, розвивають допитливість.

Після 3-4 років можна задуматися про більш великих вихованців: кошенят, щенят, черепах та ін. Найбільш відповідною породою собак для спілкування з дітьми вважається ердельтер’єр, лабрадор, сенбернар. Не рекомендуються декоративні цуценята типу чихуахуа, пекінесів. Вони володіють нестабільним характером, розбалувані і навряд чи будуть грати з дитиною. Доберманів, ротвейлерів та інші бійцівські породи собак небезпечно підпускати до дітей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...