Дихальна гімнастика для майбутніх мам

Дихальна гімнастика для майбутніх мамПравильне дихання – важлива складова здоров’я людини. З його допомогою можна ефективно впоратися зі стресом, вилікувати фізичні і психологічні недуги. Перші дослідження в цій області належать жителям Стародавньої Індії, які за кілька тисячоліть зібрали колосальний досвід дихальної гімнастики. Причому важлива роль у їх навчанні відводиться саме поліпшенню здоров’я вагітних жінок і полегшення стану породіль. Але якщо про грамотне дихання в пологах всі ми добре знаємо завдяки рекламі і кінофільмів, то аналогічне питання для майбутніх мам освітлене поки слабо.

Основні вправи

Усім відомий вислів: «Дихайте на повні груди». Насправді це не дуже гарна рекомендація. Щоб отримати максимум користі необхідно навчитися робити вдих м’язами живота. Наступні рекомендації спрямовані саме на освоєння даного навику.

Якщо ви не відчуваєте дискомфорту від тиску плоду на плаценту, ляжте на спину. Також допускається позиція напівсидячи. Покладіть руку на живіт і уявіть, що вона приклеїлася до одягу. На вдиху постарайтеся відсунути долоню в напрямку від себе м’язами преса якнайдалі. На видиху, навпаки, прагніть «підтягти» руку максимально близько до спини. Тиснути долонькою на живіт не треба, зусилля повинне йти тільки від м’язів живота.

Вагітним жінкам рекомендується виконувати цю вправу вранці і перед сном в інтервалі від 5 до 10 хвилин з поступовим збільшенням тривалості заняття.

У нормі після закінчення тренування в районі живота відчувається тепло. Малюк зазвичай починає ворушитися більш активно. У ході вправ відбувається м’яке погладжування матки м’язами преса, що корисно майбутнім мамам, особливо при загрозах невиношування та породіллям на початку сутичок.

Ускладнений варіант

Після того, як черевний подих повністю освоєно, бажано його трохи вдосконалити. Тепер рахуйте про себе секунди. Починайте з вдиху на 1-2-3-4 і такого ж видиху. Повторіть вправу кілька разів. Потім поступово подовжуйте видих до 5 – 8 рахунків. Губи, при цьому, бажано скласти трубочкою. І, нарешті, додайте паузу після видиху. Затримку дихання потрібно утримувати якомога довше, але в межах комфортного самопочуття.

Активне дихання через рот

Ви, напевно, бачили по телевізору як рекомендують дихати жінці в період пологів. Вдих і видих проходить через рот, неглибоко, але в максимально активному темпі.

Така техніка називається «собачка». В результаті в організм різко надходить велика кількість кисню. Жінка відчуває розслаблення, легке запаморочення, сонливість.

Дану вправу можна виконувати по 1 хвилині кілька разів на день, починаючи з другої половини вагітності. Вона знімає стрес і має легкий знеболюючий ефект.

«Схлипування»

Вдих проводиться в два етапи: спокійний набір повітря в легені, пауза із затримкою дихання, остаточний вдих і повільний видих. Цю вправу корисно практикувати перед пологами. Вона надасть вам хорошу службу в сутичках і потугах.

«Вібрація»

Вправа виконується сидячи, впершись руками в коліна, з легким нахилом корпусу вперед. Вдих – звичайний через ніс. Видих – з одночасним «о-м-м-м-м». Рот при цьому закритий. Можливо легке ритмічне погойдування. Звук необхідно тягнути до повного видиху, концентруючись на вібрації в області грудей.

Вправа носить розслаблюючий ефект, тому її рекомендують виконувати на всіх термінах вагітності

Поділитися в...

Вас може зацікавити...