Діарея під час вагітності

Діарея під час вагітностіДеяких мам мучить діарея під час вагітності. Що робити і як розв’язати проблему – ми пропонуємо Вам прочитати статтю і у випадку, якщо потреба в лікуванні виникне – звернутися ще раз і вжити заходи. Виникненню діареї під час вагітності може сприяти ослаблення імунітету, неправильне харчування і недотримання режиму під час вагітності.

Причинами виникнення діареї під час вагітності можуть бути:

1) Складні інфекційні захворювання, що супроводжуються розладом калу.

2) Різні місцеві локальні отруєння, пов’язані з вживанням несвіжих або неякісних продуктів.

3) Функціональні порушення роботи нервової системи.

4) Порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

5) Порушення нормальної мікрофлори кишечника унаслідок неправильного харчування.

6) Наявність глистів.

7) Недостатність вироблення ферментів.

Появі діареї також може сприяти і токсикоз під час вагітності. Якщо діарея виявилася несподівано, то це може бути пов’язано з неякісною їжею – подумайте і пригадайте що Ви їли протягом дня і, мабуть, зможете знайти відповідь. Спеціального лікування подібний вид діареї, якщо вона виявляється у вигляді розслаблення калу протягом доби не потрібно і можна обмежитися споживанням рисового відвару, міцного чорного чаю з прісними сухарями або прісного печива.

На фоні прийом відвару також можливий прийом рідкої форми біфідобактерій. Одним з видів подібної рідкої форми є лікарський препарат вітчизняного виробництва – Нормофлорін Б і Нормофлорін Л. Дані засоби містять в собі рідку, найефективніше впливаючу флору і тому застосовуються як для лікування діареї, так і для комплексної підтримки організму під час лікування антибіотиками і відновлення мікрофлори кишечника.

При продовженні діареї протягом декількох днів необхідно також звернутися до лікаря для призначення лікування. Як правило при цьому призначається курс антибіотікотерапії з підтримуючими і запобігаючими розвитку грибків кандиди препаратів – таких як левомецитин, ністатин. В цьому випадку застосування рідкої форми біфідобактерій також обов’язкове.

У разі виявлення неврогенного характеру виникнення діареї необхідно скористатися заспокійливими засобами, наприклад відваром пустирника або ж пасифлори або м’яти. Перед застосуванням потрібно проконсультуватися з лікарем, який здійснює стеження за ходом розвитку і нормального протікання вагітності. Багато заспокійливих препаратів, які можна побачити або запитати в аптеках міста мають у складі речовини, які протипоказані під час вагітності, тому самолікуванням в даному випадку займатися не можна. Все що стосується вагітності повинне проходити строгий контроль фахівців.

При виникненні діареї під час вагітності дуже важливо дотримувати водно-сольовий баланс в організмі і заповнювати втрачену рідину. Це можна зробити вживаючи ізотонічний розчин Ацесоль (увага! Проконсультуйтеся з лікарем), а також приймаючи достатню кількість чаю або простої води. При цьому відчуття сухості в роті – перша ознака обезводнення організму.

Для відновлення організму після діареї необхідно витримувати режим харчування, що включає вживання прісної на смак їжі, наприклад вівсяної каші, звареної на воді, а також скріплюючі засоби – такі як триденний кефір низької жирності. Таким чином, Ви повинні харчуватися протягом декількох днів, поступово повертаючись до їжі, що містить клітковину. Якщо Ви звернули увагу що кал став покращуватися – можна трохи прискорити процес, оскільки малюку постійно потрібне харчування і в раціон мами повинні поступати всі необхідні речовини і мікроелементи.

Як профілактика діареї під час вагітності – освойте правильний режим харчування, не нехтуйте правилами особистої гігієни і вживайте завжди свіжу і екологічно чисту продукцію і пийте вітаміни для вагітних, що містять набір потрібних мікроелементів і мінералів.

Джерело: babyma

Поділитися в...

Вас може зацікавити...