• Без категорії

Діагностика пологів

Діагностика пологівСучасні методи діагностики допомагають контролювати стан дитини в найвідповідальніший момент під час його появи на світ.

Ти вже звикла регулярно здавати аналізи. Адже це найпростіший спосіб стежити за змінами в організмі. Не дивуйся, що відразу після приїзду в пологовий будинок теж потрібно буде здати сечу на білок. Якщо потрібно, то лікар порекомендує перевірити ще і кров. Все гаразд? Тоді тебе направлять в звичне пологове відділення. Температуру і тиск медсестра виміряє не тільки під час вступу – ці параметри необхідно контролювати і під час пологів. Крім того, дуже важливо стежити за скороченнями матки і роботою маленького сердечка.

Скільки ударів в хвилину.

Сердечко дитини, яка ось-ось з’явиться на світ, б’ється в ритмі 120-160 скорочень в хвилину. Лікарі враховують, що під час перейми малюк одержує кисню трохи менше. Якщо він добре переносить його тимчасовий дефіцит, значить, все йде за планом. А перевірити сердечко можна декількома способами. Поки плодовий міхур цілий, лікар прикладе до твого черевця спеціальний пояс з датчиками. Вони і передаватимуть показники на монітор. Електронний моніторинг призначають при епідуральній анестезії або штучно викликаних пологах. Коли ж шийка матки розкриється на 1 см і плодовий міхур прорветься, можна провести і точнішу діагностику. Електрод прикладуть до голови дитини (вона тільки-тільки показалася). Постійно тримати роботу сердечка під контролем потрібно лише в деяких випадках. Звичайно перевірку повторюють через декілька годин. А в перервах використовують дерев’яний стетоскоп.

Останнє слово техніки.

Справжнім помічником для лікарів став фетальний монітор. З ним можна проконтролювати майже все! Монітор вимірює частоту серцебиття плоду, його рухи, внутрішньоматковий тиск, скорочення матки і електрокардіограму. Уявляєш, ці показники можна одночасно виводити на екран і дивитися, щоб був повний порядок! Поцікався, чи є таке чудо техніки в твоєму пологовому будинку. Але у будь-якому випадку не забувай, що устаткування – це ще не все. Головна роль – твоя.

Перевірка ультразвуком.

Як правило, за час вагітності достатньо зробити три УЗД. Але на практиці не завжди вдається вписатися в ці рамки. Буває, що ближче до пологів лікар рекомендує пройти додаткове обстеження. Від результату іноді залежить, з’явиться малюк на світ природним чином або з допомогою кесаревого розтину. Ну а під час самих пологів УЗ-ДІАГНОСТІКА може дати лікарю додаткову цінну інформацію про стан плаценти і просування крихітки по родових шляхах.

Джерело: mama

Поділитися в...

Вас може зацікавити...