• Без категорії

Дещо про пологи

Дещо про пологиНа вагітних жінок вивалюють багато інформації про те, як повинна проходити вагітність і пологи, що нормально, а що ні. Консультації лікарів-гінекологів, курси підготовки майбутніх матусь, інтернет. Просто море корисної і не дуже інформації. Але тим не менш, про деякі моменти пологів практично ніколи не говорять. Хоча ці моменти досить часто зустрічаються в пологах і є нормою. У цій статті поговоримо саме про такі речі.

Нудота і блювання

Дуже часто під час пологів, особливо при сутичках, породіллі відчувають нудоту і блювоту. Це абсолютно нормально. Причин у нудоти може бути декілька:

  1. біль при сутичках.
  2. наповнений шлунок. Під час сутичок краще нічого не їсти, лише пити воду. Якщо дуже хочеться поїсти, то можна перекусити чимось дуже легким, і робити це треба при найперших сутичках.
  3. реакція на анестезію, наприклад, епідуральну. Анестезія може призвести до різкого падіння тиску (гіпотонії). Ранньою ознакою гіпотонії якраз і є нудота і блювота.Озноб і стукання зубами

Ви будете здивовані, але майже половина породіль скаржаться на озноб, що іноді супроводжується стукотом зубів. Такий стан не має нічого спільного з холодом. Сучасні дані говорять про те, що озноб під час пологів викликається попаданням невеликої кількості крові дитини в кровотік матері. Якщо групи крові матері і дитини не сумісні (наприклад, у мами кров 4 групи, у дитини – 3), то мама випробовується тремтіння, озноб, іноді – почуття “кочення”.

Гази і спорожнення кишечника

Коли дитина проходить родовий канал, вона натискає на кишки. Саме тому, породіллі думають, що їм треба терміново в туалет. Крім обману (або не обману, якщо кишечник сповнений) організму на рахунок потреби покакать, таке здавлювання приводить до того, що видавлюються гази. Іншими словами, породілля пукає. Особливо часто це відбувається, коли м’язи ануса були розслаблені або паралізовані, наприклад, внаслідок епідуральної анестезії.

Більш того, якщо вам погано зробили клізму, або взагалі не встигли її зробити, то більша частина вмісту кишечника вийде при пологах. Тепер зрозуміло, чому породіллям роблять клізму?

Неадекватна поведінка

Пологи це одночасно і природний процес, і стресова ситуація. Добре, що жіночий організм добре пристосувався до цієї ситуації, і всіляко намагається зберегти себе. Наприклад, додатковим викидом певних гормонів (естрогенів і прогестерону), відключенням свідомості, або ще чимось.

І, до слова сказати, можливість подібної неадекватної поведінки – це дуже хороший аргумент, щоб взяти з собою на пологи людину, якій ви повністю довіряєте і до думки якої ви прислухаєтеся. Просто пологи – це не той час, коли ви особисто можете взяти на себе повну відповідальність за себе і дитину, і присутність близької людини може вам допомогти прийти в себе.

Цікавий факт – але багато породіль не чують порад лікаря, але адекватно сприймають те, що їм каже чоловік. Так що чоловікові доводиться повторювати все, що каже лікар.

Ви можете все забути

У вас почалися перейми, ви приїхали в лікарню, пройшли всі процедури, і ось ви вже на пологовому столі. І тут, як на зло, з голови повністю випаровується все те, чого вчили на курсу – як дихати і як лежати, щоб полегшити біль. Слухайте акушерку і лікаря, вони підкажуть. І все буде добре.

Як “це” можна любити?

Думаєте, що материнський інстинкт прокидається відразу? Далеко не у всіх. Чесно кажучи, діти з’являються на цей світ не такими сімпатулькамі, як показують у кіно, а досить страшненькими – червоні, в мастилі, з опухлою головою. Ну а що ви хотіли? Дитина тільки що проробила майже неймовірне і пролізла на цей світ через досить вузький отвір! Ви, до речі сказати, на її місці виглядали нітрохи не краще.

Крім того, і ваш організм щойно пережив досить стресову ситуацію. Так що дайте собі відпочити. Якщо у вас є сили – прикладіть малюка до грудей, капніть йому в рот пару крапельок молозива – йому вистачить. І передайте його медсестрі. Малюка виміряють, запеленають, і дадуть вам трохи відпочити.

Коли вам принесуть дитину в наступний раз, ви, швидше за все, подивитесь на нього зовсім іншими очима.

Не всі тата можуть бути присутні не пологах

Пологи – це стрес не тільки для мами, але і для тата. Пікання всяких незрозумілих приладів, кричуща або стогнуча від болю дружина, кров та інші виділення, люди в медичних халатах ..

Іноді медичний персонал змушений надавати допомогу не породіллі, а майбутньому татові, який так недоречно звалився в непритомність або вирішив раптово спустошити свій шлунок.

Так що, перед тим, як звати чоловіка на справжні пологи, нехай він подивиться навчальні відео пологів, яких досить багато в інтернеті, наприклад, на youtube. І тільки потім вирішуйте, чи буде присутній ваш чоловік на появі вашої дитини на світ.

Знайти та вибрати кращий пологовий будинок чи приватну лікарню ви можете на ресурсі Лікарні. На сайті зібрані медичні організації майже з усієї України.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...