Дев’ять кроків, щоб стати щасливішими: поради психологів

Дев'ять кроків, щоб стати щасливішими: поради психологівМи ігноруємо будні, культивуючи щастя з великих приводів: день народження, свята або вихідні дні. Але щасливою можна бути кожен день, і для цього необхідно виконати всього кілька простих кроків.

Ми перестали шукати щастя в дрібницях, занурюючись в рутину щоденних завдань. Будні настільки поглинули нас, що в них не залишилося місця не те, що для великих радощів, але і для маленких.

Читай поради психологів про дев’яти простих кроки на шляху до щастя:

  1. Висипатися

Не можна прирівнювати сон до радості, але і щасливою назвати людину, яка не висипається, теж не можна. Хронічний недосип призводить до зниження здатності людини керувати своїми емоціями. У цьому стані людина може сказати або зробити такі речі, про які пізніше може пошкодувати.

Як правило, людині потрібно від шести до дев’яти годин сну. Ключ полягає в тому, щоб усвідомити, наскільки важливий сон в житті будь-якої людини.

  1. Прислухатися до себе

Для того, щоб стати щасливішими, потрібно навчитися розпізнавати свої бажання. Щоб краще зрозуміти, чого тобі хочеться, знайди час на ведення щоденника.

  1. Фізична активність

Для того, щоб відчувати себе краще, бадьоріше і, як наслідок, щасливіше, необхідно рухатися. Запишись на танці, катайся на роликових ковзанах в парку, або просто знаходь час на щоденні прогулянки на свіжому повітрі.

  1. Зв’язок з природою

Психологи визначають радість як позитивний стан, в якому дихається вільніше. Саме так відчуває себе людина, яка знаходиться на природі. Зверни увагу на те, що знаходиться навколо тебе: дерева, пам’ятки, звуки. Посидь біля озера, погодуй качок, збери букет квітів – все це схоже на тебе з природою і подарує відчуття радості.

  1. Укріплюй відносини

Міцні відносини – запорука щасливого життя, і це стосується не тільки коханої людини, але і всього твого оточення. Запропонуй подрузі зустрітися на чашку кави під час обідньої перерви, подзвони бабусі в неділю, навести хрещеників, влаштуй вечерю з коханою – навіть найменші кроки в зміцненні відносин з близькими дуже важливі на шляху до становлення життєвої гармонії.

  1. Натхнення

Радість – це смак щастя. Знайди те, що приводить тебе в захват. Це може бути спорт, музика, будь-яка форма мистецтва, приготування їжі – що завгодно, що приносить тобі задоволення і дозволяє створити поле для задоволення своїх творчих амбіцій.

  1. Грай

Неважливо, скільки тобі років. В процесі гри людина не піклується про результат і не думає про те. що її будуть оцінювати. Коли ми не залежимо від результатів, ми відчуваємо радість – стверджують психологи. Згідно з рекомендаціями фахівців, 10 хвилин гри вистачає для того, щоб відчути себе щасливим.

  1. Допомога іншим

Ще один аспект щастя криється в усвідомленні того, що люди в тебе потребують. Ти можеш зайнятися волонтерством, допомогти бабусі перейти через дорогу або навіть просто посміхнутися дитині, що плаче – це ощасливить не тільки людину, якій надано допомогу, а й тебе.

  1. Не придушуй свої почуття

Відчувати різні емоції, в тому числі і негативні, абсолютно нормально. Ці відчуття є властивостями людської натури, їх не потрібно боятися і тримати в собі. Якщо тобі хочеться поділитися радістю – зроби це, нехай навіть твоя радість виллється на малознайому людину.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...