• Без категорії

Дев’ять місяців без зайвих хвилювань

Дев’ять місяців без зайвих хвилювань Найважче в житті – це очікування, навіть якщо чекаєш чогось хорошого. Моральна підготовка до пологів не менш важлива, ніж фізична

Рішення ухвалене, необхідні медичні формальності позаду і, нарешті, наступив той момент, коли лікар підтвердив: через декілька місяців у вашому будинку з’явиться малюк. І разом з радістю приходить цілий мішок побоювань, сумнівів і страхів. Як з ними справитися?

Найгірше побоювання – побоювання, побудоване на невіданні. Тому чим більше ви одержите грамотної достовірної інформації, тим розумніше і менше будуть побоювання. При цьому необхідно враховувати, що не буває однакових вагітностей і пологів, як не буває однакових дітей – слухаючи розповіді подруг і спогади бабусь, треба витягувати з них тільки раціональну складову і не засмучуватися, якщо у вас щось відбувається не так.

Немає нічого дивовижного у тому, що деколи самопочуття буде не найкращим, і цього зовсім не варто боятися, зате потрібно постаратися зробити все для підтримки фізичної форми: фізичні вправи, правильне харчування, обов’язкові прогулянки на свіжому повітрі допоможуть зберігати хороше самопочуття і настрій.

До речі, про настрій треба піклуватися особливо: протипоказані всілякі стреси і хвилювання, і тут вже велика роль майбутнього тата, всіх рідних і друзів, які повинні докласти для цього максимальні зусилля.

Але і сама жінка повинна відноситися до всього більш відчуженіше, ніж Звичайно – наприклад, не варто переживати про втрачену талію. По-перше, спеціалізовані магазини пропонують зручну білизну і чудові красиві моделі одягу для майбутніх мам, а по-друге, треба твердо знати, що це тимчасово. Варто частіше звертати увагу на струнких молоденьких мам, у яких ці переживання вже позаду: якщо у них вийшло знову стати тоненькими і витонченими – значить, немає нічого неможливого.

Пологи відносяться до тієї категорії подій в житті, яке не може бути пізнана інакше, як через власний досвід, але майбутній породіллі, обов’язково треба пройти курси для вагітних або школу материнства, де вона почує від фахівців, як проходять пологи і як слід поводитися, щоб їх полегшити. Чим краще вона представлятиме майбутній процес, тим природніше, а значить – правильніше буде її поведінка. Дуже важливо і просто поспілкуватися з тими, хто знаходиться в такому ж положенні – відразу стає спокійніше від думки, що в світі це відбувається постійно і з багатьма іншими жінками.

Величезним чинником моральної підтримки для майбутніх батьків стають і приготування до появи на світ спадкоємця: чепчики, сорочечки і крихітні шкарпеточки примушують забувати про майбутні складнощі і мріяти про швидку зустріч з цією загадковою бажаною істотою – з вашою дитинкою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...