Депресія під час вагітності

У одних випадках вона є сукупним результатом чинників, не пов’язаних з вагітністю; у інших викликана безпосередньо даним станом.

Додаткові фізичні і психологічні стреси вагітності обумовлюють появу періодів гострої або помірної депресії, особливо у вагітних жінок, що мають фінансові, сімейні проблеми або проблеми здоров’ям, схильних до предменструальних або психічних розладам, а також схильних до різких перепадів настрою.

Для стану депресії під час вагітності характерні відчуття спустошеності, пригніченості і тужливості, що супроводжується постійною утомленістю, складнощами зі сном, відсутністю апетиту або, навпаки, надмірним апетитом, нездатністю ухвалювати рішення і байдужістю до нормальних захоплень.

Депресія рідко “проходить” без лікування. Даний стан не можна залишати без уваги, оскільки воно може прогресувати, створюючи реальну небезпеку як для вашого здоров’я, так і для здоров’я дитини.

Дуже важливо пам’ятати, що депресія під час вагітності – це не вада; вона викликається хімічним дисбалансом, що впливає на настрій, так само як діабет викликається хімічним дисбалансом, що впливає на здатність організму освоювати цукор.

Довірча бесіда з лікарем або мужі розуміння суті даного стану можуть стати вирішальними кроками на шляху до одужання. Якщо вам здається, що ви страждаєте депресією, або якщо перераховані вище симптоми спостерігаються у вас більше тижня, поговоріть з своїм партнером або лікарем.

Якщо вас долає злість або інші негативні емоції, рекомендується виплеснути їх на який-небудь неживий предмет, наприклад подушку. Адреналін готує вас до реакції “боротьби”, проте суспільство стверджує, що подібна поведінка неприйнятна.

Чим довше ви пригнічуєте свої емоції, тим більшій напрузі себе піддаєте, тому дуже корисно знімати агресію при по потужності неживого предмету. Повискувати або покричати в повний голос теж непогано. Це заспокоює і бадьорить, хоча не завжди буває легке знайти відокремлене місце, де б можна було це зробити, не привертаючи загальної уваги.

Як прийоми розслаблення використовуйте дихальні вправи, масаж, теплі ванни. Ці засоби допоможуть вам заснути, а сон, як відомо, є важливою зброєю в боротьбі із стресом і депресією.

Джерело: http://stroiniashka.ru

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...