Декілька слів про плаценту

Декілька слів про плацентуПлацента починає формуватися на тому місці, де відбулося прикріплення зародка до стінки матки. Цей процес триває впродовж 17 тижнів. В процесі розвитку плацента починає набувати форму овалу, вширшки в декілька сантиметрів. Її вага в кінці формування складає більш ніж півкілограма. Плацента має дві сторони. Одна з них обернута у бік плоду і має дуже гладку поверхню, а інша є материнською – це та частина, якої вона кріпиться до стінки матки. Практично у всіх випадках вагітності, плацента прикріпляється до верхнього відділу матки.

Плацента або дитяче місце виконує ряд найважливіших функцій. Вона здійснює живлення зародка речовинами, що поступають з кров’ю матері. Якщо поживних речовин в крові опиняється недосить, плід за допомогою плаценти заповнює їх з організму матері. В результаті відбувається порушення її здоров’я. Тому так важливо, щоб в період вагітності жінка повноцінно і раціонально харчувалася.

Окрім харчування, у функції плаценти входить вироблення особливих гормонів, сприяючих швидкій адаптації організму жінки до вагітності.

Крім того, дитяче місце забезпечує плоду доступ кисню з крові матері і відповідає за обмін речовин. Плацента перешкоджає проникненню в організм дитини багатьох хімічних речовин, ліків і мікроорганізмів, здатних нашкодити йому. Проте вона з легкістю пропускає алкоголь, нікотин і наркотичні засоби, які мають на дитину дуже сильну негативну дію.

http://ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...