Декілька порад щодо грудного вигодовування

Декілька порад щодо грудного вигодовуванняКожна жінка індивідуальна у функціональних здібностях молочних залоз, і кожна наділена здатністю повноцінно вигодовувати дитину. Як правильно годувати і які можуть виникнути проблеми – це перші головні питання в житті мами і малюка.

Повноцінне харчування, режим дня, що включає денний сон, прогулянки на свіжому повітрі, відсутність стресів, позитивні емоції, підтримка рідних і близьких для вас людей – це можна взяти за основу повноцінного і тривалого годування. Також Вам допоможуть деякі нескладні поради і продукти, перевірені часом.

Мамі необхідно навчитися техніці грудного вигодовування. Хоча у дитини і розвинений смоктальний інстинкт, він чекає, що мама навчить його правильно смоктати груди. От чому така важлива роль інших досвідчених матерів і суспільних консультантів в навчанні конкретної пари "мати – дитина".

Виключіть всі види годування новонародженого з пляшки або іншим способом до того, як мати прикладе його до грудей, щоб у дитини не сформувалася установка на будь-яке інше годування, окрім грудного.

Необхідно відмовитися від частих контрольних зважувань малюка. Найзначушим показником того, чи досить дитині молока, є робота його системи виділення, тобто число сечовипускань в добу – їх повинно бути не менше 10 (рахується по кількості мокрих пелюшок).

"Годувати на вимогу" означає: у відповідь на будь-яке занепокоєння дитини прикладати його до грудей і годувати до тих пір, поки малюк сам не відпустить груди. Материнське молоко – це не тільки їжа. Годування грудьми – процес спілкування дитини з мамою. І малюк може вимагати спілкування з мамою частіше, ніж їжі.

Виключіть додаткового зціджування молока після кожного годування. Груди виробляють молоко постійно – стільки, скільки потрібно дитині. Чим більше ви зціджуєте, тим більше молока залишається незатребуваним дитиною. Це викликає проблеми з лактацією і різні захворювання грудей. Зціджування необхідне у разі вимушеної розлуки матері з дитиною (наприклад, при виході мами на роботу).

Як годуюча мама ви маєте потребу також і в повноцінному питті, наприклад, у вигляді фруктових соків і чайних напоїв, оскільки годування грудьми значно підвищує Вашу потребу у вітамінах і мінеральних речовинах. Підібрати правильні соки і чай вам допоможе ваш консультуючий лікар, або фахівець в спеціалізованому магазині.

У разі зменшення у вас кількості грудного молока (гипогалактії), зокрема в періоди лактаційних кризів, можна використовувати чай для годуючих матерів. До складу чаю входять екстракти лікарських рослин, які є природними стимуляторами лактації: аніс, кропива, фенхель, тмін, меліса. Але не забудьте, знову ж таки, перед купівлею і вживанням проконсультуватися зі своїм лікарем.

Джерело www.7ya.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...