• Без категорії

Декілька порад майбутній мамі

Декілька порад майбутній маміПравильне харчування є однією з необхідних умов нормального перебігу вагітності, зростання і розвитку плоду. І, навпаки, помилки в побудові повсякденних раціонів харчування можуть стати причиною невиношування плоду, розвитку токсикозу, порушення зростання і розвитку плоду, аж до виникнення важких природжених захворювань і потворності. І хоча у всі часи було украй складно забезпечити вагітних жінок різноманітними компонентами правильного харчування, хотілося б дати їм декілька порад, які цілком здійснимі навіть при обмеженості вибору продуктів і важливі для збереження здоров’я матері і дитини.

Перша з цих порад: вагітним жінкам не слід різко міняти свої харчові звички, якщо, звичайно, серед них не було пристрасті до алкоголю, повного виключення з харчування тваринних білків, а також інших грубих порушень принципів раціонального харчування.

Друга порада: меню вагітних жінок повинне по можливості включати всі основні види продуктів: молоко і молочні продукти, м’ясо і м’ясопродукти, рибу, птицю, яйця, хліб, макарони і крупи, овочі, ягоди, фрукти, соки, кондитерські: вироби. Пам’ятайте, немає продуктів абсолютно поганих або, навпаки, абсолютно корисних! І лише їх поєднання в розумних кількостях може забезпечити майбутню матір і плід всіма необхідними живильними речовинами.

Третє: не слід прислухатися до численних порад подруг, знайомих і незнайомих людей, що рекомендують, наприклад, щоденний прийом салату з кульбаб, повне виключення з раціону м’яса або, навпаки, його непомірне споживання.

Можливо, якась з цих порад і може виявитися виправданою в тому або іншому випадку, але жоден з них не може служити панацеєю, здатною забезпечити ідеальний перебіг вагітності і народження здорової дитини у всіх без виключення жінок. Кожна жінка — індивідуальна, як індивідуальний і перебіг її вагітності і формування плоду. Тому не слід сліпо орієнтуватися на "чорні" ради, краще уважніше "прислухатися" до себе і стежити за своїм організмом, орієнтуючись на здоровий глузд і рекомендації спостерігаючого вас лікаря.

Четверта порада: якщо в першій половині вагітності немає особливої необхідності в яких-небудь жорстких обмеженнях в живленні, то в другій половині доцільно обмежити прийом рідини (до 3—4 стаканів в день, включаючи суп, чай, молоко і інші напої) і солі (готувати блюда без солі і досолювати їх невеликою кількістю на столі). Це необхідно для профілактики набряків і нормалізації артеріального тиску. У цей період важливо також використовувати щадну кулінарну обробку блюд — відварювання або тушкування (а не смаження) м’яса і риби.

П’яте: дуже важливо забезпечити регулярне спорожнення кишечника, що необхідне для звільнення організму від продуктів неповного окислення, що утворюються в організмі матері і плоду. З цією метою слід ширше використовувати в живленні продукти, багаті рослинними волокнами, стимулюючими рухову активність кишечника. До числа таких продуктів відносяться хліб з муки грубого помелу (житній, український і ін.), що особливо збагатить висівками (лікарські булки, білково-відрубний хліб і т. п.); гречана, вівсяна, перлова, пшоняна крупи; багато овочів і фрукти, зокрема морква, буряк, яблука, сухофрукти, соки з м’якоттю.

І, нарешті, шосте: раціон вагітної жінки повинен містити достатню кількість всіх незамінних харчових речовин — амінокислот, важливим джерелом яких служать різні продукти тваринного походження — м’ясо, молоко, яйця, риба, а також боби — квасоля, соя, горох, поліненасиченних жирних кислот, які поступають в організм у складі рослинного масла, а також жирів, круп; вітаміни, мінеральні солі і мікроелементи, джерелом яких служать самі різні види продуктів — від м’яса, риби і яєць до овочів, фруктів і круп.

http://ivona.bigmir.ne

Поділитися в...

Вас може зацікавити...