Дефіцит кальцію при вагітності

Дефіцит кальціюДефіцит кальцію при вагітності організм (причому як дорослий, так і дитячий) може «пам’ятати» все життя! Кальцій – це один з тих мінералів, які потрібні організму людини у великих кількостях. Потреба в цьому елементі виникає ще до народження. Коли всі органи і системи плод
у тільки формуються, «поставки» кальцію здійснює організм майбутньої матері. А нестача кальцію при вагітності викликає проблеми, пов’язані з дефіцитом кальцію, не тільки у матері, але і у дитини, але не треба одразу включати пошук ліків, все можна вирішити простіше. Давайте  розберемося в усіх аспектах дефіциту кальцію.

Чим небезпечний дефіцит кальцію при вагітності?

Дефіцит кальцію при вагітності призводить до того, що цей мінерал, необхідний для формування плоду, починає витягуватися з організму матері. Особливо важливо запобігти дефіциту кальцію в другому і третьому триместрах вагітності, коли майбутній малюк активно росте, і у нього починають формуватися кістки, зачатки зубів. При недостатньому надходженні кальцію в організм матері з їжею цей «будівельний матеріал» починає витягуватися з маминих кісток, зубів і т.д. Саме тому в народі кажуть, що за кожне народжене дитя жінка платить одним зубом. Таким чином, дефіцит кальцію при вагітності може призвести майбутню матір до проблем із зубами (аж до їх випадання) і раннього розвитку остеопорозу.

Дефіцит кальцію під час вагітності підвищує також ризик викидня і передчасних пологів, гіпертонії і розвитку інших ускладнень – від судом литкових м’язів до найнебезпечнішої еклампсії.

Дефіцит кальцію шкодить як розвиваючомуся плоду, так і майбутній матері. Але у ваших силах створити резерв цього життєво необхідного мінералу – щоб вистачило і вам, і малюкові.

З чого почати запобіганню дефіциту кальцію при вагітності?

В ідеалі перед початком будь-якого лікування, яке впливатиме на мінеральний обмін, слід зробити біохімічний аналіз крові на мікроелементний склад. Тоді, дізнавшись, яких саме вітамінів і мінералів, крім кальцію, людині бракує, лікар зуміє підібрати оптимальний препарат. Але … не таблеткою єдиної живе людина!

Ліквідація нестачі кальцію при вагітності повинна починатися з корекції раціону. Найкраще засвоюються вітаміни і мінерали, одержувані з їжею! Саме тому з перших днів вагітності варто включати в раціон продукти, багаті кальцієм. Корисними будуть кисломолочні продукти, особливо бринза і інші м’які ропні сири (типу моцарели), житній хліб, горіхи, свіжі фрукти і овочі (особливо листові зелені). Однак слід пам’ятати, що деякі продукти, що містять щавлеву кислоту (щавель, шпинат, буряк), «вимивають» цей мінерал з організму, тому не корисні у великих кількостях при нестачі кальцію.

Крім того, борючись з нестачею кальцію, необхідно мати на увазі, що цей макроелемент засвоюється і утримується в організмі краще, якщо його приймати з вітаміном D, фосфором і магнієм – насичуйтеся цими елементами, вживаючи риб’ячий жир, печінку тріски, жовтки яєць.

Крім того, для нормального засвоєння кальцію необхідне достатнє фізичне навантаження. Тільки не потрібно дуже старатися: виберіть собі заняття до душі і під силу. Кращими для майбутніх мам вважаються йога, гімнастика і плавання.

Дефіцит кальцію при вагітності: чи потрібно приймати таблетки?

Відомо, що добова потреба в кальції при вагітності становить у середньому 1500 мг. Якщо її не вдається забезпечити за рахунок корекції раціону (що, на жаль, стало нормою для сучасного світу), для попередження нестачі кальцію без допомоги спеціальних засобів не обійтися.

До речі, першими симптомами нестачі кальцію при вагітності можуть бути нічні судоми в литкових м’язах, відшаровування нігтів і їх ламкість, «мляве» волосся.

Мабуть, першими ліками, покликаним заповнити дефіцит кальцію при вагітності, була … яєчна шкаралупа. Її дрібно-дрібно розминали в ступці і запивали водою. На жаль, ефективність такого лікування залишала бажати кращого: структура кальцію в яєчній шкаралупі не дозволяє йому засвоюватися потрібним нам способом.

На жаль, до недавнього часу, більшість препаратів з кальцієм не дуже добре засвоювалися організмом.

Тому, незважаючи на досить широкий спектр «кальцієвих» ліків, фармацевти продовжують працювати над створенням препаратів, здатних вирішити проблему нестачі кальцію при вагітності. Для того, щоб кальцій надійно утримувався в кістках, необхідні, найважливіші мінерали – магній, цинк, марганець, мідь, бор.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...