Де і за скільки можна отримати дитині освіту за кордоном


Раніше батьки відправляли на навчання за кордон своїх дітей заради престижу, а зараз – щоб привчити їх до самостійності. У скільки обходиться таке навчання і яких результатів можна від нього очікувати?

Київський бізнесмен Юрій відправив свого сина Пашу вчитися в британську школу. Вітчизняна система освіти його не влаштовувала своєї розмитістю і нечіткістю. “Якщо хлопчик чи дівчинка активні, і їм не пощастить в нашій школі з педагогом, який зміг би зацікавити, то це призводить до сумних наслідків: в кращому разі до захоплення комп’ютерними іграми, в гіршому – алкоголем, сигаретами і наркотиками”. За словами Юрія, в обраній ними англійській школі все дуже строго – насичений розпорядок дня, обов’язкове заняття спортом і пильний контроль з боку педагогів.

Керівник компанії, яка займається пошуком іноземних шкіл для дітей, Дарина Лантух впевнена: все більше українців приваблює перспектива того, що в зарубіжних школах їх діти навчаться самостійності і відповідальності. Адже в майбутньому це допоможе їм успішно вибудувати своє життя. “За кордоном до дітей ставляться з повагою, намагаються зміцнити особистісні якості. Учитель з дітьми тримається “на рівних”, уникаючи приниження учнів”, – говорить Дарина.

Атестат зарубіжних шкіл – “пропуск” в кращі закордонні вузи. Перелік предметів, що вивчаються в школах за кордоном, відрізняється від української програми. Наприклад, в Україні складно знайти школу з вивченням театрального мистецтва або бізнесу, а за кордоном це в порядку речей. “У школі учням дають вибір між декількома альтернативами, і ти фокусуєшся на те, що тобі дійсно цікаво. Звідси набагато вище мотивація і, безумовно, кращі успіхи”, – розповідає Марта Білас, яка закінчила в 2008 році швейцарську приватну школу.

Ще одна перевага закордонної освіти – кожна іноземна школа має солідні спортивні комплекси з басейнами, футбольними і хокейними полями, тенісними кортами і залами для занять гімнастикою. Але найголовніше, що радує батьків, – це якість одержаної дітьми освіти. “Там вчителі пояснюють дитині матеріал до тих пір, поки він не зрозуміє. Не те що у нас тут: пояснили пару раз, а якщо не зрозумів – плати 10 доларів і залишайся на додаткове заняття”, – говорить Віолетта Бондар, чиї діти зараз навчаються в школах Великої Британії.

Вибір школи та вступ

Інтернет переповнений пропозиціями для бажаючих повчитися за кордоном. У Києві низкою йдуть освітні ярмарки, на яких презентуються школи і коледжі. І сайт кожної школи запевняє, що заклад гарний і традиції у них давні. Як вибрати те, що потрібно? Компанії-консультанти за освітніми програмами радять звернутися за порадою до друзів, чиї діти вже відучилися за кордоном, а також поцікавитися офіційними рейтингами навчального закладу. “Насторожити батьків повинен той факт, що школа бере всіх дітей без особливого відбору. При цьому така школа може коштувати набагато дорожче тих, хто відбирає дітей на конкурсній основі”, – попереджає Дарина Лантух. Варто витратитися на ознайомчу поїздку в школу. Тим більше що на місці можна буде поговорити з викладачами та учнями – вони можуть розповісти багато цікавого. Якщо школа обрана, справа за малим – потрібно туди ще потрапити. Для цього, як правило, належить показати відмінні знання з трьох предметів: математики, логіки і іноземної мови, якою ведеться навчання. А ще надати табелі успішності за останні три роки навчання і три характеристики від викладачів. Подавати документи потрібно заздалегідь, бажано за пару років до вступу, оскільки в хороші школи – черга з бажаючих.

Ціна питання

Один рік в школі-інтернаті закритого типу обійдеться в 20–80 тис. доларів залежно від країни і рівня навчального закладу. Найдорожчі школи-пансіони – в Швейцарії, в них рік навчання в середньому коштує від 50 до 100 тис. євро в рік. А скільки коштує навчання в США? Англійські, американські і канадські навчальні заклади іноді вдвічі дешевше: від 20 до 50 тис. дол./рік. Ніяких додаткових внесків батькам більше робити не доведеться. Дитина буде забезпечена всім необхідним: її будуть вчити, тренувати, годувати, нададуть житло і будуть за нею цілодобово наглядати. На жаль, грантів на навчання в приватних школах не буває. “Грантів, які повністю покривають навчання в приватній школі, ми не зустрічали. Практично всі школи пропонують стипендії (знижки) для обдарованих дітей, але їх сума невелика – 2-3 тис. євро на рік”, – розповідає директор одного освітнього агентства.

Заощадити можна, якщо дитина поїде навчатися за програмою High School. Вона діє в Ірландії, США і Канаді і коштує близько 10-15 тис. дол./рік. Це навчання в державних школах, які не мають власної інфраструктури.

Якщо дитині необхідно просто підтягнути знання іноземної мови, можна записати її на спеціалізовані курси за кордоном. “Навчальна програма з проживанням та харчуванням обійдуться батькам приблизно від 850 євро за 2 тижні. Економно їхати на більш тривалий термін – так кожен тиждень навчання обійдеться дешевше”, – говорить координатор освітніх програм компанії Катерина Власюк.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...