Цукровий діабет: міфи і факти про харчування

Цукровий діабет: міфи і факти про харчуванняІснує безліч помилкових думок щодо того, якою має бути дієта при цукровому діабеті. Читай, яким з поширених думок варто вірити, а що краще пропустити повз вуха.

На діабет хворіють через надмірне вживання цукру

Насправді цукровий діабет починається тоді, коли порушується здатність організму переробляти їжу, яку споживає людина, в енергію.

Дієта при діабеті дуже складна

При діабеті дійсно потрібно планувати своє харчування. Але загальна ідея такої дієти полягає в тому, щоб підтримувати рівень цукру в крові якомога ближче до норми. Людині в підвищеним рівнем цукру в крові доведеться внести корективи в харчування, але вони не такі страшні, як може здаватися.

При діабеті необхідно виключити вуглеводи

Вуглеводи є основою здорового харчування, незалежно від того, є у людини діабет, чи ні. Через те, що вуглеводи впливають на рівень цукру в крові, потрібно стежити за кількістю споживаних вуглеводів, але повністю виключати їх з раціону не потрібно. Перевагу варто віддати тим вуглеводам, які містяться в цілісному зерні, фруктах і овочах.

При діабеті вуглеводи замінюються білками

Оскільки вуглеводи впливають на рівень цукру в крові, виникає спокуса з’їсти менше вуглеводів і більше білків, але тут потрібно бути гранично обережним. Якщо мова йде про велику кількість насичених жирів, це може завдати шкоди серцю.

При прийомі ліків від діабету можна їсти все, що завгодно

Якщо людина приймає інсулін, вона може подумати, що завдяки цьому можна не обмежувати себе в їжі, але це не так. Необхідно порадитися з лікарем, як правильно приймати ліки і якої дієти необхідно дотримуватися.

При діабеті необхідно відмовитися від усіх улюблених страв

Немає ніяких причин, щоб відмовлятися від улюбленої їжі. Замість цього варто звернути увагу на альтернативні способи приготування улюблених страв – наприклад, запекти, замість того, щоб посмажити. Або замінити деякі інгредієнти страви на схожі, але більш підходящі. Або їсти улюблені страви, але маленькими порціями.

При діабеті потрібно відмовитися від десертів

Повністю відмовлятися від солодкого не варто. Замість цього можна спробувати:

  • скоротити порцію;
  • використовувати низькокалорійні підсолоджувачі;
  • замінити одні десерти іншими: наприклад, замість морозива, торта або кексу вибирати фрукти, йогурт або печиво з родзинками;
  • використовувати менше цукру, ніж потрібно для рецепта.

При діабеті можна підсолоджувачі

Думки про підсолоджувачі суперечливі, проте в багатьох країнах світу були схвалені наступні їх види:

  • сахарин;
  • аспартам;
  • ацесульфам натрію;
  • сукралоза;
  • стевія.

Дієтична їжа – кращий вибір при діабеті

Перед покупкою необхідно вивчати склад продуктів, на яких вказана позначка «Дієтичний». Найчастіше, багато з них не відрізняються від таких же продуктів без спеціальної позначки і від тих, які можна приготувати в домашніх умовах.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...