Цивільний шлюб і діти

Цивільний шлюб і діти Поява дитини для подружжя це значний довід для походу в ЗАГС. Очікування малюка дістає з «архіву» підсвідомості інформацію про те, яким же має бути життя. Установка на появу дитини в законному шлюбі – один з важливих компонентів цьої архаїчної підсвідомості. Саме тому для більшості пар питання, пов’язане з реєстрацією вирішується однозначно і швидко. Але в деяких цивільних сім’ях реєстрація відносин часто стає неприйнятною для обох з подружжя. Як же бути в такій ситуації? Більшість психологів професіоналів рекомендують задуматися про те, чому ваш партнер і ви спочатку вибрали такі відносини.

Найчастіше, в цивільних шлюбах живуть пари, які не впевнені, що вже знайшли постійного супутника життя. Такі любов і відносини для них це зручна позиція: ніби і є якийсь тил, але й ніхто не заважає пошукам другої половини. У таких партнерів немає загальних планів на майбутнє, вони не хочуть виховувати спільних дітей. Але чому ж такі люди разом живуть? На думку психологів, причина в таких випадках в низькій самооцінці. Сильні особистості або перебувають у впевненості і самоті, що зустрінуть свою половинку і любов, або домагаються того, кого люблять. А люди, які погоджуються жити з «любим» кандидатом в дружини, сподіваються зустріти кого-небудь краще. Ось їх аргумент «Раптом я нікому більше не потрібен?» Потрібно відзначити, що це характерно не тільки для цивільного, а й офіційних шлюбів. Коли два партнери перебувають у пошуку, люди не прагнуть заводити потомство. Але якщо хтось у парі відчуває себе вільним птахом, а другий партнер хоче створити сім’ю і почути: «Давай одружимося!», То розбіжностей в такій ситуації не уникнути. Чи завжди поява дитини в цивільних сім’ях призводить до трагедій? Парадоксально, але ні. Найчастіше дитина є приводом для прийняття рішення про створення сім’ї для інфантильних чоловіків. Самостійно йому важко зробити такий відповідальний крок, а так обставини дають можливість проявити себе з хорошого боку. Дуже часто в таких сім’ях турбота про дитину стає своєрідною психотерапією. Жінка і чоловік, зрештою, починають відчувати себе батьками, подружжям.

Пари, які живуть в цивільному шлюбі, обов’язково повинні подумати про те, чим загрожує майбутньому малюкові їх цивільний шлюб. Це і юридичні проблеми, і невпевненість малюка в стабільності сім’ї. Зрозуміло, що дитина не думає про формальні сторони союзу тата й мами. Але, подорослішавши, може турбуватися: чому його мама і тато не одружені? Може батьки збираються розлучитися? У таких ситуаціях найменший конфлікт здається в трагічному світлі і це додатковий привід для неврозів і стресів.

Відмовляючись зареєструвати батьківство, батьки юридично позбавляють дитину дідусів і бабусь. Може з’явиться величезна кількість юридичних проблем? Але пам’ятайте, що ваші любов і відносини стануть набагато сильніше і міцніше саме в офіційному шлюбі. Звичайно, будь-який міцний громадянський союз переважніше поганих офіційних відносин. І все ж в інтересах малюка вам необхідно узаконити ваш шлюб.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...