Цистит. Як боротися під час вагітності

Цистит. Як боротися під час вагітності
ьшість жінок добре знають це захворювання. Воно характеризується болем в нижній частині живота, а також украй неприємними симптомами, пов’язаними з роботою сечового міхура.

Ознаки захворювання
Симптоми, в більшості випадків, турбують жінок близько одного тижня. Вони залежать від форми хвороби.

Гостра форма циститу
1. Різі під час сечовипускання.
2. Часті позиви (по декілька разів на годину).
3. Болі в нижній частині живота.
4. Температура 37-38 ° С.
5. Загальна слабкість і нездужання.
6. Хронічна форма захворювання
7. Симптоми виражені слабо.
8. Може спостерігатися невисока температура і прискорене сечовипускання.

Лікування
Це захворювання, як, втім, і всі інші, лікується після консультації у лікаря. В даному випадку уролога, терапевта або гінеколога, якщо ви вагітні. Для якнайшвидшого одужання дуже важливо почати прийом препаратів не пізніше, ніж через 3 доби від виявлення перших симптомів.

Лікар призначить загальні аналізи, посів на флору і визначення її чутливості до антибіотиків. Потім виписуються спеціальні препарати.

Крім медикаментозного лікування необхідно дотримуватися суворої дієти. З меню слід виключити консерванти, прянощі, гострі, солоні, копчені та смажені страви. Словом, все те, що затримує рідину в організмі. Навпаки, рекомендується рясне вживання рідини: води, чаю, журавлинного компоту, сечогінних зборів (наприклад, відварів листа брусниці, кукурудзяних рилець або спеціального ниркового чаю).

Також в період загострення хвороби бажано більше відпочивати.

Особливості циститу у вагітних
У період очікування малюка імунна система жінки працює в ослабленому режимі, щоб не відторгнути плід, який організм, на перших порах, сприймає як чужорідне тіло. Тому саме в момент вагітності, слабка стать більш схильна до неприємного недугу.

Лікування циститу таке ж, як і в звичайному стані, з урахуванням можливих ризиків, які можуть надати лікарські препарати на малюка. Слід пам’ятати, що традиційна тетрациклінова група, а також сульфаніламідні препарати протипоказані майбутнім мамам.

У важких випадках можливе використання методики, при якій медикаментозні препарати вводяться безпосередньо в область сечового міхура. У цьому випадку позитивний результат лікування досягається значно швидше.

Профілактика захворювання
Найголовніше – тепловий режим. Не можна сидіти на холодному, стояти босими ногами на сирій підлозі, купатися у прохолодній воді. Бережіть себе. Нерідко загострення циститу може викликати звичка ходити по кафельній підлозі без взуття чи притулятися ногами до холодної раковини під час вмивання.
Кількість продуктів, які можуть затримувати вологу в організмі, слід звести до мінімуму. Крім перерахованих вище, до них відносяться кава і алкоголь.
Випивати не менше 2 л рідини на добу.
Не запускати запальні захворювання інших органів. Стежити за станом власного імунітету.
Проходити регулярні обстеження у лікаря

Поділитися в...

Вас може зацікавити...