Цистит при вагітності

Цистит при вагітностіЦистит є урологічним інфекційним захворюванням, яке супроводжується запальним процесом у сечовому міхурі з ураженням його слизової оболонки. Досить поширене захворювання, буває як у жінок, так і у чоловіків, і без своєчасного лікування набуває хронічної форми. У жінок найбільш яскраво проявляється цистит при вагітності.

Безумовно, будь-які нездужання, а тим більше різні захворювання при вагітності вкрай не допустимі. Ніхто не може передбачити, який саме негативний вплив із зовнішнього середовища може згубно вплинути на внутрішньоутробний розвиток плода. Тому, при виявленні циститу обов’язково необхідно медикаментозне втручання.

З настання вагітності, жіночий організм стає більш сприйнятливим до різних мікробів і вірусів, до того ж у ньому активно починають проявлятися багато приховані інфекції та хронічні захворювання, і цистит також не виняток. Його висока поширеність пояснюється особливістю будови жіночої сечостатевої системи. Широка і коротка уретра дозволяє будь-яким інфекціям проникати в організм набагато швидше, ніж, наприклад, у чоловіків, і якщо не дотримуватися підвищеної гігієни статевих органів, то даного захворювання дуже важко уникнути.

Крім цього, спровокувати цистит при вагітності можуть такі приховані захворювання, що передаються статевим шляхом, як уреоплазмоз, хламідіоз, мікоплазмоз та трихомоніаз. Тому дуже важливо, при плануванні вагітності, а також при її настанні, здати всі аналізи на виявлення прихованих інфекцій, так як багато  з них можуть протікати абсолютно безсимптомно.

Причетна до запалення в сечовому міхурі і умовно-патогенна мікрофлора організму з наявністю в ній кишкової палички, стрептококів, стафілококів і інших шкідливих мікроорганізмів.

До циститу можуть привести і неінфекційні причини, це, в першу чергу, переохолодження (особливо коли мерзнуть ноги, відкрита поперекова частина спини), ослаблення імунітету, перевтома і, звичайно ж, аборти.

У першому триместрі вагітності ризик захворіти циститом вкрай високий, так як змінюється гормональний фон, імунна система організму слабшає. Це дозволяє всіляким інфекціям активно розмножуватися, а також призводить до активізації хронічного циститу.

Цистит при вагітності. Симптоми

Так як цистит має дві форми прояву: гостру і хронічну, то і їх симптоматика має деякі відмінності.

При гострій формі цистит при вагітності симптоми має наступні:

біль при сечовипусканні (печіння і різь),

часті позиви до сечовипускання,

відчуття, що сечовий міхур не до кінця випорожнився,

поява тянущого або виснажливого болю внизу живота і в надлобковій області,

наявність крові в сечі або мутний колір сечі,

підвищена температура тіла.

Якщо йде загострення хронічної форми циститу, то, як правило, всі перераховані вище симптоми мають місце бути, але можуть виражатися не так гостро. Тут все залежить від причин даного захворювання.

Слід нагадати, що симптоматика циститу дещо схожа з іншими захворюваннями, тому займатися самолікуванням не можна і слід обов’язково звернутися до лікаря, для визначення природи появи нездужань.

Лікування циститу при вагітності

Для того щоб призначити правильне і коректне лікування, вагітним жінкам потрібно пройти ряд важливих обстежень. Участь у цьому повинні брати лікар-гінеколог і лікар-уролог, тільки на основі їх спільного висновку і підтвердження даного захворювання вирішується, як лікувати цистит при вагітності. Адже в даному випадку застосування багатьох медпрепаратів, призначених для лікування, неможливе, тому що це може завдати шкоди майбутньому малюку.

Але завдяки розвитку медицини, в даний час існує різні препарати і антибіотики, виготовлені на основі рослинних компонентів, застосування яких безпечне для вагітних жінок. Наприклад, вагітним не протипоказаний такий антибіотик, як флемоксин солютаб. Він якраз призначений для лікування інфекцій сечостатевої сфери.

Крім цього, усунути симптоми захворювання можливо і таким методом, як інстиляція сечового міхура. Дана процедура дозволяє провести лікування циститу при вагітності без будь-яких негативних впливів на розвиток плоду, тому як необхідні ліки вводяться безпосередньо в сам сечовий міхур. Таким чином відбувається відновлення його стінок і зводиться до мінімуму можливість появи рецидивів у період протікання вагітності. Повноцінне лікування проводиться, як правило, після пологів.

Не зайвим буде відзначити, що займатися самолікуванням, вдаватися до народної медицини або використовувати які-небудь засоби за порадою знайомих вкрай небезпечно. Будь-яке лікування носить індивідуальний характер, так як кожен жіночий організм, а тим більше під час вагітності, унікальний і зцілення «під копірку» бути не може.

Цистит при вагітності, безумовно, малоприємний факт і здатний засмутити будь-яку майбутню маму. Але як би там не було, своєчасне втручання медицини, правильне лікування зможуть перемогти цю недугу.

Ігнорувати дане захворювання не варто, так як це в подальшому може призвести до виникнення пієлонефриту, передчасних і, до того ж, важких пологів, призводить до низької ваги у новонародженого.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...