Цистит при вагітності: що робити

Цистит при вагітності: що робити

Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура. Особливо важко захворювання протікає під час вагітності, при цьому відбувається зниження захисних сил організму.

Зниження імунітету у вагітної може відбуватися з фізіологічних причин та і виношування малюка – процес не з легких. В результаті слабкого імунного захисту відбувається активне розмноження інфекції і її попадання в сечовий міхур, що викликає запальну реакцію.

За статистикою 10% всіх вагітних жінок хворіють на цистит в той або інший період. Як правило, до цієї групи входять жінки, які раніше вже стикалися з цим захворюванням. Ті жінки, які не мали в анамнезі схильності до циститу, мають малу вірогідність зустрітися з цим захворюванням під час вагітності. За наявності хронічної форми циститу існує велика вірогідність загострення хвороби. Це провокується не тільки зниженням імунітету, але і зміною гормонального фону під час вагітності, порушенням мікрофлори піхви. Інфекційний цистит провокує як умовно-патогенна флора: стафілококи, стрептококи, кишкова паличка і ін., так і такі збудники як хламідії, мікоплазми, вагінальні тріхомонади і ін.

Симптоми

При циститі сечовипускання часте і хворобливе, присутні болі в низу живота, наявність гною в сечі (за наслідками лабораторного дослідження). Інтенсивність болю при сечовипусканні наростає, біль приймає майже постійний характер.

Гострий цистит виникає раптово через деякий час після переохолодження або дії іншого провокуючого чинника. При цьому запальний процес звичайно зачіпає тільки слизисту оболонку сечового міхура.

Хронічний цистит виникає при неправильному лікуванні гострого циститу, при цьому до процесу залучається вся стінка сечового міхура. Основні його прояви такі ж, як і прояви гострого циститу, але виражені слабкіше. Хронічний цистит протікає або у вигляді безперервного процесу з постійними більш менш вираженими ознаками захворювання, або має рецидивуючу течію, коли загострення захворювання чергуються з світлими проміжками.

Лікування

Під час вагітності абсолютно виключені як ігнорування хвороби, так і самолікування. Важливо розуміти, що не вилікувана вчасно інфекція може провокувати розвиток серйозніших захворювань. Ще серйознішими наслідками відсутності своєчасного і адекватного лікування циститу для вагітної можуть стати передчасні утруднені пологи або народження дитини з низьким вагою.

При гострому циститі хворі потребують постільного режиму. Призначається рясне пиття і дієта з виключенням гострих і солоних блюд, які не дуже корисні майбутній мамі. Лікування хронічного циститу направлене, перш за все, на відновлення нормального струму сечі. Обов’язково проводять виявлення і лікування всіх осередків інфекції в організмі. Цистит – непросте захворювання, воно вимагає лікування під керівництвом лікаря.

Профілактика

Постарайся не допускати затримки спорожнення сечового міхура. Ретельно дотримуй гігієну статевих органів. Якщо ти не страждаєш набряками, прагни пити більше рідини. Особливо корисні морси – вони сприяють вимиванню бактерій і продуктів запалення з сечового міхура. Також одягайся по погоді – часто цистит виникає після переохолодження.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...