Цікава історія дитячої коляски

Цікава історія дитячої коляскиДитяча коляска – необхідний аксесуар для молодих мам. Як би не старалися винахідники слінгів, кенгуру або інших пристосувань, а замінити її неможливо. Ще в очікуванні немовляти майбутні батьки придивляються до різноманітних моделей і вибирають відповідні варіанти, залежно від стилю життя сім’ї. А після мами і тата навіть влаштовують своєрідні фестивалі та змагання з тюнінгу.

Але чи знаєте ви, що перша коляска з’явилася тільки в 18 столітті. До цього, за традицією, дитину виносили гуляти тільки у двір або сад. У бідних сім’ях, де мама була змушена працювати з дитиною, використовували щось на зразок слінгу.

Самі перші дитячі коляски були сконструйовані у вигляді возів або карет. А впрягали в них їздових собак, невеликих поні або овець. Виглядала така упряжка досить таки цікаво. Тим не менш, цілком мала право на існування. «Батьком» такої коляски вважається Вільям Кент, садівник одного з англійських лордів. У власника садиби було шестеро дітей. І винахід метикованого працівника, нехай навіть громіздкий і вкрай дорогий, виявився дуже доречним.

Рекламу дитячих колясок зробила королева Сполученого Королівства Великобританії і Ірландії Вікторія. Її величність народила дев’ять дітей і воліла самостійно прогулюватися з ними в парку. Таким чином, додатковий засіб пересування їй був просто необхідний. І, незважаючи на те, що її коляски були не дуже зручні в порівнянні з сучасними, безліч мам і тат кинулися наслідувати модну ідею. Втім, аж до 19 століття подібні конструкції залишалися недозволеною розкішшю для більшої частини населення.

З часом дитячі коляски удосконалювалися. Вони придбали форму люльки. Для мами була створена зручна ручка і ергономічна підставка під парасольку. Трохи пізніше стали випускатися конструкції з двома ручками з різних сторін. У ті роки коляски були неповороткими і це рішення дозволило мамам легше змінювати напрямок руху.

Величезним проривом у збільшенні популярності дитячих колясок став початок масового виробництва. Перша фабрика Срібний Хрест була побудована в Англії в 1877 році. З легкої руки батьків – засновників компанії дитячий транспорт заполонив Європу і Америку, принісши величезні прибутки власникам. До речі, ця фірма існує дотепер.

У цей же самий час з’явилася мода на ті чи інші види колясок. Так, в позаминулому столітті «просунуті» матусі воліли моделі, плетені з лози. Вони були досить неповороткі і громіздкі. Але легкі і симпатичні. А малюкам в них було не жарко.

В 20-му столітті коляски продовжували модернізуватися. Нові технології дозволили спроектувати алюмінієву раму, що значно полегшило конструкцію. З’явилися розбірні моделі, завдяки яким батьки отримали можливість подорожувати разом з цим транспортом. У той же час ріс і ціновий діапазон виробів. Стали випускатися «демократичні» моделі для широкої публіки й унікальні екземпляри, з ручним розписом для малят «в норкових пелюшках». На жаль, історії відомі й негативні результати експериментів з дизайном, при якому грудничкам було незручно, а іноді вони навіть падали на землю з вини інженерів – конструкторів.

В цілому коляски розвивалися разом з потребами споживачів, іноді набуваючи зовсім абсурдні форми. Так, напередодні гітлерівської агресії конструктори, пам’ятаючи про жахи газових атак першої світової, створили «безпечну» коляску. На щастя це творіння так і не стало популярним.

Куди більш розповсюдженими виявилися моделі для двійнят і трійнят.

Сьогодні виробництво дитячих колясок – вигідний бізнес. Тому дизайнери щосили стараються, щоб догодити молодим мамам. Існують прогулянкові та спортивні варіанти. Для сімей, що люблять подорожі і віддають перевагу грунтовності у всьому. А що ж буде далі? Про це ми дізнаємося, коли станемо няньчити внуків.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...