• Без категорії

Чотири причини не відкладати вагітність

Чотири причини не відкладати вагітність

У традиційних культурах люди рано створювали сім’ї, а жінки народжували у віці до 20 років. Тепер нам вже не здається це нормою: треба дістати освіту, встати на ноги, зайнятися кар’єрою і тільки потім думати про дітей.

Причина перша: “молодіє” безплідність

З кожним роком середній вік безплідних пар неухильно зменшується, якщо 10 років тому це були люди у віці від 33 до 37 років, то зараз це від 25 до 30 років.
Причин цьому множина: неправильний спосіб життя і харчування; постійні стреси, які посилюють хронічну втому і вносять хаос в роботу гормональної системи; нерегулярне і/або безладне статеве життя з наслідками у вигляді захворювань, передаваних статевим шляхом, хронічних запальних процесів органів малого тазу, абортів, які в більшості своїй протікають з ускладненнями.

Результат – в геометричній прогресії росте число безплідних пар. За даними російської Асоціації репродукції людини, в Росії їх число зараз складає більше 6 мільйонів.

Причина друга: збільшується відсоток чоловічої безплідності

Якщо в 1997 році співвідношення жіночої і чоловічої безплідності було 60:40, то зараз ці цифри виглядають з точністю до навпаки. Чоловічий чинник є основною причиною безплідності більш ніж в 60% випадків.

Репродуктологи б’ють тривогу – різко погіршується якість сперми і її здібність до запліднення. Все більше безплідних пар вимушене вдаватися до послуг допоміжної репродукції (АЧ або ЭКО+ИКСИ) саме з цієї причини. У зв’язку з цим чоловіки стали все частіше вдаватися до кріоконсервації сперми “на майбутнє”, щоб не доводити ситуацію до критичної.

Причина третя: ендокринні проблеми

Різко виросло число різноманітних ендокринних порушень, особливо у жителів мегаполісів. Зараз у всьому світі наголошується різке зростання ожиріння, проблем з щитовидною і молочними залозами, неухильно росте число хворих на цукровий діабет. Природно, що вагітність на такому фоні протікає не так легко, як хотілося б.

Причина четверта: вам допоможуть

Протягом останні 10-15 років спостерігається бурхливий розвиток методів допоміжної репродукції, що дають можливість мати власних дітей людям, для яких до недавнього часу це було практично неможливо.

До них відносяться АЧ (так зване “штучне запліднення”), ІКСІ, дозволяюче використовувати навіть одиничних сперматозоїдів при важкому чоловічому чиннику, програми з використанням донорських яйцеклітин і сперматозоїдів, і, нарешті, сурогатне материнство.

А щонайвищим досягненням останніх років, звичайно ж, можна рахувати появу можливості визначити підлогу майбутньої дитини ще до його перенесення в матку (діагностика передімплантації). Це дає шанс людям із спадковими хромосомними захворюваннями мати здорових дітей, що було абсолютно неможливе ще кілька років тому.

Якщо ви все-таки зіткнулися з подібними проблемами і знаєте про безплідність не з чуток, не відкладайте свій візит до репродуктологу, не втрачайте дорогоцінний час! Тим паче, що зараз нерозв’язних проблем вже не буває.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...