Чому і як вчити дитину? Секрети виховання

Чому і як вчити дитину? Секрети вихованняВсі ми хочемо, щоб наші діти виросли вихованими, розумними, досягли успіху в житті. І навіть якщо ми точно знаємо, ЩО саме ми хочемо закласти в «фундамент» виховання, часто ми не знаємо, ЯК це зробити.

“Діти не люблять повчань і нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова”, – вчила мати Тереза. І вона була права! Діти помічають всі наші слова і вчинки і тут же їх переймають.

Гроші рахунок люблять

Правильному ставленню до грошей треба вчити. Дитина бачить, як ведеться бухгалтерія в сім’ї, але не факт, що це стане для неї прикладом. Коли вона отримує свої перші кишенькові гроші, вона витрачає їх на те, чого не отримує від батьків, тому що дітям хочеться приємних дрібниць.

Що робимо? Краще не переборщувати ні з економією і зайвою строгістю, ні з марнотратством і вседозволеністю. Останнє зовсім позбавляє майбутніх бізнесменів і менеджерів мотивації і прагнення до успіху. Потрібно заохочувати дітей, щоб у них були сили і бажання робити щось самостійно. Якщо в якості міри заохочення ти вибрала гроші, підкріпи це словами. Наприклад: “Ти дуже допоміг мені з цією роботою. Я так тобі вдячна”. Запитай, чи вистачило дитині її грошей на те, що він хотів купити. Якщо ні, то запропонуй збирати. Пообіцяй, що зробиш внесок в скарбничку, якщо вона добре себе проявить.

Важливо! Курируй процес видачі і витрати кишенькових грошей. Метод батога і пряника старий як світ, але працює. При цьому чи не найефективніше покарання – відсутність заохочення.

Фільтруємо розмови!

Ви молодці: багато часу проводите з близькими. Сімейні вечері увійшли в традицію, чоловік беззаперечно миє посуд. Розмови здебільшого крутяться навколо роботи, друзів, знайомих і родичів. І … тут криється ще одна небезпека: ми не дуже стежимо за тим, що говоримо. Тим часом дитина чує: начальник такий-сякий, колеги нездари і ледарі, теща взагалі удостоюється найсоковитіших епітетів. А якщо малюк ще й став свідком сімейної сварки …

Що робимо? Тут працює дуже просте правило: якщо я собі дозволяю лаяти кого-небудь, брехати – я не можу заборонити робити так іншим… Дітям точно захочеться нагородити кого-небудь почутими епітетами. Так, можливо, шеф заслуговує неприємних слів, але молодшим чути їх абсолютно ні до чого. Зірвалося з язика? Поясніть, чому це сталося. День був складний, накопичилася втома і т. д.

Важливо! Пояснювати свої вчинки дітям – хороша практика. При цьому виправдовуватися не потрібно. Припустимо, пообіцяла повернутися з роботи раніше і сходити з малюком в парк, але не вийшло. Спокійно поясни, що тебе затримало. Скажи, що підеш з ним гуляти в інший день і в наступний раз обов’язково стримай обіцянку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...