Чому виникає рак грудей у вагітних

025Якщо жінка спочатку вважає за краще робити кар’єру, а вже потім заводити дітей, то вона сильно ризикує власним здоров’ям. Зокрема, у неї підвищена небезпека захворіти раком грудей прямо під час вагітності. В цьому випадку перед пацієнткою стоїть важкий вибір – або ризикувати майбутньою дитиною і почати лікування, або не лікуватися до народження малюка, піддавши додатковій небезпеці власне здоров’я.

Лікарі переконливо радять вибирати перший варіант. Хоча в цьому випадку ризик родових дефектів у дітей декілька вищий, ніж у матерів, не страждаючих від раку грудей, лікування таких пацієнток все одно повинне здійснюватися по тому ж протоколу, що і терапія жінок, що не знаходяться в стані вагітності.

Дослідники з Німеччини прослідкували за 313 вагітними жінками, що мають рак грудей. Учені хотіли взнати, наскільки лікування хвороби вплине на здоров’я майбутніх дітей. Серед спостережуваних 23% хворих знаходилися в першому триместрі, 42% в другому і 36% в третьому. Для їх лікування використовувалися різні методи, включаючи і хіміотерапію.

Два немовлята померли при народженні, ще 29 жінок не стали продовжувати вагітність. У групі пацієнток, не одержуючих хіміотерапію, був зафіксований вищий показник передчасних пологів, а в групі тих, хто цю терапію одержував, частіше народжувалися діти з дефіцитом ваги. В середньому, пацієнтки з раком грудей змогли прожити чотири з половиною роки після постановки діагнозу.

Хоча вагітність і рак грудей зустрічаються у жінок не дуже часто, учені відзначають, що останніми роками кількість таких випадків зросла. Це пов’язано з тим, що батьки все частіше відкладають народження малюків, вважаючи за краще займатися кар’єрою.

Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...