Чому у дитини паморочиться голова – чи варто турбуватися?

Чому у дитини паморочиться голова - чи варто турбуватисьБездоганне здоров’я – сьогодні рідкість навіть серед дорослих. Навіть банальне запаморочення може бути показником досить серйозних захворювань. Особливо уважними потрібно бути, якщо на запаморочення скаржиться ваш малюк. Розібратися, чому у дитини паморочиться голова, варто дуже уважно.

Як відбувається запаморочення – давайте розберемося

Здорова людина перебуває в стані рівноваги. При цьому мозок приймає сигнали не тільки від вестибулярного апарату, а й від органів пропріоцепції, і зорової системи. Розшифровані сигнали звертаються в особливі імпульси кори головного мозку, адресовані м’язовій системі людини. Саме вони відповідальні за стійкість тіла і нормальне розташування очних яблук. Якщо ж надходження нервових імпульсів порушено, виникає ілюзія руху власного тіла чи предметів навколо.

Не всі точно уявляють, що значить запаморочення, приймаючи за нього почуття неприємної легкості, порожнечі в голові, нудоти, які звичайно віщують наступ непритомності. При цьому в людини пітніють долоні, серце б’ється прискорено, а причиною непритомності найчастіше виступають захворювання серцево-судинної системи або гіпертонія. Запаморочення не можна вважати дрібницею, воно може бути викликане патологіями внутрішнього вуха, що відповідає за вертикальне положення людського тіла, або навіть пухлиною мозку.

Запаморочення у дітей – причини можуть бути різними
Часте запаморочення у вашого малюка не можна залишати без уваги, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-педіатром.

Якщо дитині не потрібне спеціалізоване лікування, то при виникненні запаморочення можна спробувати допомогти домашніми методами:

1. Якщо вночі ваш малюк прокидається від запаморочення, залишайте приглушене освітлення в його кімнаті. Тоді крихітці буде простіше зосередитися на будь-якому видимому предметі і зберегти рівновагу.

2. Голова у дитини може кружляти після прийняття гарячої ванни. У такому випадку не варто її кутати, дайте полежати, напоїть прохолодною водою.

3. Іноді зустрічається запаморочення від голоду. Тому перед тим, як годувати дитину, дайте йому , морс. Не можна пропонувати какао, чай, кава, від них запаморочення тільки посилиться.

4. Дуже часто причиною запаморочень буває перевтома, особливо в задушливому, непровітрюваному приміщенні. Нехай дитина краще погуляє на вулиці, змінить вид активності, поки ви провітрите всі кімнати.

5. Також причинами, чому паморочиться голова, можуть послужити всілякі алергічні реакції – на звірячу шерсть, харчові продукти або пилок.

6. Обов’язково стежте за тим, щоб домашня аптечка була недоступна для дитини! Прийом ліків повинен проводитися тільки у присутності дорослого, інакше крім запаморочення діти отримають ще й отруєння.

У дитини паморочиться голова-як допомогти?

Коли ваш малюк скаржиться на запаморочення і нудоту, не варто панікувати. Постарайтеся йому допомогти максимально швидко:

п0ри раптовому запамороченні допоможіть дитині прийняти горизонтальне положення і простежте, щоб малюк залишався в ліжку, поки ознаки нездужання не пройдуть. Можна дати йому антигістамінний препарат, який показаний при морській хворобі. Цей засіб продається в аптеці без рецепта;
якщо запаморочення почалося в машині або автобусі, попросіть малюка уважно розглянути будь-який нерухомий предмет. Фокусування погляду добре допомагає зняти неприємний стан;
також можна зробити невелику, але дієве вправу – сядьте, витягніть руку перед собою і сфокусуйте погляд на своєму великому пальці;
хороший результат для позбавлення від нездужання дає плавання або заняття бойовими мистецтвами. Також чудово впораються з запамороченнями бальні танці, прогулянки і невеликі пробіжки на повітрі.
Але якщо ваша дитина захворіла, отримала травму, або запаморочення приймають тривалий характер, звернення до лікаря відкладати не можна! Якщо ви підозрюєте, що нездужання викликане вживанням лікарських або токсичних засобів, обов’язково дізнайтеся причину. У таких випадках тільки лікар може призначити належне лікування. І будьте уважні до прохань, скарг дитини, вона неодмінно розповість про своє нездужання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...