Чому при вагітності не можна ходити на підборах

Чому при вагітності не можна ходити на підборахБезперечно, всі жінки і у всі часи всіляко намагалися прикрасити себе і не без успіху. Одним з критеріїв краси в сучасному суспільстві вважаються довгі ноги, ілюзію яких повністю створюють високі і тонкі каблуки, тобто шпильки. Носіння подібного взуття візуально подовжує ногу, робить стрункішою фігуру і формує «царську» ходу, та й взагалі – це вважається стильним і в якійсь мірі рафінованим. Погодьтеся, жодна поважаюча себе жінка не дозволить з’явитися на вечірку без шпильок. А що ж сказати про вагітних? Вони теж хочуть залишатися красивими і бажаними, тому їм дуже важко відмовитися від взуття на високих підборах. Проте лікарі в першу чергу накладають сувору заборону на носіння високих підборів під час вагітності. Чому?

Високі підбори, вагітність і хребет

Під час вагітності у міру зростання живота і змінюється навантаження на хребет. Стопи в звичайному стані виконують функцію амортизаторів, але в період виношування дитини зміщується центр ваги, внаслідок чого гомілковостопний суглоб і зв’язки стопи відчувають підвищене навантаження, а зростаюча матка змушує вагітних нахилятися вперед, хоча жінка інтуїтивно намагається випростатися.

З’являється у майбутніх матерів так звана качина хода. При носінні високих каблуків у вагітних порушується амортизація стопи, вона ще сильніше відхиляється назад, що збільшує навантаження на хребет. Наслідком останнього є ниючі болі в спині.

Високі підбори – це потенційна небезпека

Як було зазначено вище, змінюється хода жінки під час вагітності, особливо при носінні каблуків. Вагітна легко може спіткнутися і впасти, як мовиться, на рівному місці. Чи слід перераховувати всі витікаючі з цього ускладнення?

Травма живота, відшарування плаценти або переривання вагітності гарантовані. Крім того, через розмір живота жінка не бачить небезпеки під ногами і просто може зачепитися шпилькою в вибоїні асфальту або на сходах.

Високі підбори при вагітності і тонус матки

Здавалося б, який вплив роблять високі підбори на тонус матки? Дуже просто. При носінні високих каблуків м’язи тазу і ніг відчувають підвищене навантаження, тобто, напружуються. Все це провокує і напругу м’язів матки або гіпертонус. Тому вагітним необхідно забути про шпильки, якщо хочуть народити повноцінну дитину в правельний термін.

Високі підбори і варикозне розширення вен ніг

Вагітні дуже схильні до розвитку варикозної хвороби нижніх кінцівок, навіть якщо раніше ця патологія була відсутня. Перерозподіл крові в судинах через зміни ходи – причина розвитку варикозу ніг. Що вже говорити про високі підбори? Навантаження на судини ніг посилюється, а відтік крові з них сповільнюється і навіть порушується. Як результат – поява набряків ніг і варикозне розширеня вен.

Високі підбори і положення плоду при вагітності

Дитина в животі матері займає певне положення. Як правило, це поздовжнє в головному передлежанні, тобто, голівкою вниз. При носінні високих каблуків не тільки висока ймовірність появи розтяжок на животі, а й зміна положення плода (поперечне або тазове передлежання). Стає зрозумілим, що подібна ситуація загрожує кесаревим розтином, що небезпечно не тільки для жінки, але і для дитини.

Рекомендації вагітним

Звичайно, відмовлятися від каблуків під час вагітності не потрібно. Не слід носити взуття тільки на плоскій підошві, що загрожує розвитком плоскостопості. Вагітна повинна носити взуття на невисокому (3-5 см), але стійкому каблуці. Якщо ситуація вимагає появи на світському рауті на шпильках, жінці необхідно знати, що носіння подібного взуття не повинно перевищувати двох годин.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...