• Без категорії

Чому помилився тест на вагітність?

030Деякі тести за відсутності вагітності показують її наявність (хибнопозитивний результат). Навпаки, зустрічаються ситуації, коли вагітність була, а тест показав її відсутність (хибнонегативний результат).

У чому ж причини так званих хибнопозитивних і хибнонегативних результатів?

Часто причиною помилкового результату є неправильне проведення тесту або використовування тесту з минувшим терміном придатності.

При введенні ХГ з метою індукції овуляції (препарати "Профазі", "Прегніл") або підтримки лютєїнової фази циклу, сліди цього гормону можуть залишатися в організмі протягом 10-14 днів після останнього прийому препарату, і, відповідно, тест на вагітність може дати хибнопозитивний результат.

Алкоголь, утомленість, стреси, лактація, прийом лікарських препаратів (зокрема протизаплідних пігулок і "Постінора") на результати тесту не впливають.

Причиною хибнопозитивних результатів може бути пухлина, що продукує ХГЧ – хоріонепітеліома або інфекція міхура, дисфункціональні захворювання яєчників, коли порушене вироблення різних статевих гормонів.

Після мимовільного викидня або аборту на ранніх термінах або видалення позаматкової вагітності ХГЧ протягом деякого часу залишається в організмі, і тест дає хибнопозитивні результати.

Причинами хибнонегативних результатів можуть бути:

Термін вагітності дуже малий і рівень ХГЛ дуже низький, щоб його знайшов тест. Повторіть дослідження через декілька днів.

Захворювання нирок. При цьому порушується ниркова фільтрація і виведення з організму з сечею продуктів обміну, у тому числі і гормону ХГЛ. Порушення ниркової фільтрації може бути також при серцевій недостатності, артеріальній гіпертензії, атеросклерозі.

При загрозі викидня рівень ХГЛ понижений, тому може бути негативний результат.

Протягом декількох днів після мимовільного або медикаментозного переривання вагітності тест може залишатися позитивним.

Хибнонегативні результати зустрічаються частіше.

Пам’ятайте, що домашні тести не замінять консультацію фахівця.

По-перше, тест не розрізняє локалізацію вагітності, тобто при позаматковій він теж буде позитивним, тільки трохи пізніше.

По-друге, щоб переконатися не тільки в локалізації вагітності, але і, власне, в її наявності і нормальній течії, необхідно провести УЗІ.

Ультразвукова діагностика вагітності стає можливою тоді, коли ембріон, розвиваючись, виходить за своїми розмірами за пре

Поділитися в...

Вас може зацікавити...