Чому ми боїмося розповідати про безпліддя?

Чому ми боїмося розповідати про безпліддяЯк-то легко раніше відповідалося особливо допитливим на питання про відсутність дітей. Коли тобі 20 і навіть 25, ще правдоподібно брешиш про навчання-кар’єру-пожити для себе-спочатку квартира, потім діти і інше, і інше … А ось що брехати (або не брехати?), Коли тобі вже 30, 35 … І ти давним-давно одружена, а дітей немає? А люди нетактовні … Питають весь час: “Коли у вас вже будуть діти?”. Ще й докоряють тебе: чим ти, мовляв, думаєш! Вже сороковник близький, а народжувати коли ??? Ех, знали б ви, товариші, що будь моя воля, я б уже була кілька разів мамою … Але як ось так взяти і сказати людям – я безплідна? Або хоча б так: «Ми намагаємося, але на жаль». Або «Поки не виходить». Як сказати? Ніхто ж не поспівчуває, крім мами. Ще й обговорять єхидно, що ви з чоловіком не вмієте і взагалі збиткові. Як казав один мій родич: «Хороше насіння і на камені зійде» … Дуже «втішно», знаєте … Ось і намагаємося зайвий раз не висовуватися туди, де можуть запитати. А якщо не вдалося, так говоримо щось з ранньої молодості і тікаємо. Ну не плакати ж? Хай думають, що хочуть. Так чому ми боїмося сказати про свою проблему? Або не боїмося, але просто не говоримо … З якої причини?

Боїмося жалості. Адже ми і так часто боремося з жалістю до самих себе. А якщо нас почнуть демонстративно жаліти і дивитися в нашу сторону з сумом і печаллю – ще нудити стане.
Боїмося посилення відчуття ущербності. Хай вже навколишні думають, що нас нічого не турбує.
А які висновки зроблять люди? Адже побутує думка, що безпліддям страждають ті, хто в молодості гуляв сильно і робив багато абортів.
Це надто особисте і навіть інтимне. Про це можна говорити лише з чоловіком і з лікарями.
Боїмося зруйнувати стереотип впевненою в собі жінки, успішної і цілеспрямованої, тим, що покажемо свої хворі місця.
Страх того, що будуть бити по хворому. Навіть подруга може нескінченно говорити на тему своїх дітей і вигукувати при цьому: «Діти – це найголовніше!»
Якщо оточуючі дізнаються про безпліддя, то кожен ваш сплеск гніву, навіть праведного, строгість по відношенню до підлеглих будуть розцінені як ПМС і переживання від того, що знову не вийшло.
Почнуть давати поради про усиновлення і ЕКО, розмірковувати на тему релігії та її ставлення до ЕКЗ.
А навіщо розповідати? Людям плювати на чужі проблеми.
Все одно нас не зрозуміють. Не зрозуміють ті щасливі і багатодітні, які залітали з першого разу, і просто не уявляють, що може піти не так в такому простому процесі. Ситий голодного не розуміє.
Страх пліток і прикрашених обговорень за спиною.
За роки планування стали жорсткими, сильними і цинічними. І кожне питання здається спробою образити, у відповідь хочеться нагрубити і розлютитися.
Не розповідаємо, бо в активному лікуванні (протоколі ЕКЗ) і боїмося наврочити.
У парі безплідний чоловік. А для багатьох це схоже імпотенції.
Страшно вивернути душу навиворіт.
Люди не розуміють, що безпліддя – це всього лише хвороба. І що можна до нескінченності говорити про виразку, грип, ревматизм, хворе серце і печінку. А ось хвороби репродуктивних органів сприймаються як ганебні.
Почнуть радити бабок, травичку, цілителів, при кожному зручному випадку зачитувати рецепти і ображатися на нас, що ми не прислухаємося.
Обговорювати це можна лише з тими, хто знає про безпліддя не з чуток.
Боїмося заплакати.
Ми самі собі навіяли … що безпліддя – це соромно …
А ми ж не на безлюдному острові. І треба жити і вірити. І вчитися відбивати випади і ділитися з тими, з ким можна поділитися. Люди різні. Комусь потрібно дати відсіч, комусь сказати «Коли Бог дасть», а самим рідним і близьким поплакатися на плечі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...