Чому малюк замкнувся в собі?

Чому малюк замкнувся в собіВ будь-якому дитячому колективі обов’язково знайдеться такий собі бука. Інші малюки називають його зазнайка, мовчуном, тихонею. Дорослі, інший раз, толерантно поспівчувають: Який сором’язливий. На що батьки, намагаючись відстояти своє чадо, відповідають: Він просто занадто обдарований, тому йому не цікаво спілкуватися з однолітками. З часом мама і тато починають вірити в вигадану ними ж легенду. Так набагато простіше, ніж намагатися допомогти маленькому тихоні. Але чи виросте дитина щаслива, якщо замість підтримки отримає, абсолютно непотрібний йому статус “особливо обдарованого”.

Психологи довго билися над проблемою виникнення інтровертів. Зрештою їм таки вдалося зробити кілька висновків.

Звідки беруться замкнуті діти

Традиційно першу причину прийнято шукати в самому ранньому дитинстві. Вважається, що схильність до відчуженості проявляють немовлята, народжені недоношеними (раніше 33 тижнів). Щоб виходити такого грудничка, його поміщають в спеціальний бокс з певною температурою і вологістю. Це добре для фізичного здоров’я, але вкрай негативно позначається на психіці. Адже коли інші крихти НЕ злазять з маминих рук, відчуваючи її тепло, недоношені відчувають самотність.

Наступний ряд причин виникає вже в більш осмисленому віці.

Найбільш проста – перевтома від занадто великих навантажень (наприклад, у школі) або після перенесеної важкої хвороби.

Нерідко замикаються в собі малюки, штучно відокремлені від однолітків. Наприклад, ті, що через високу хворобливість не відвідують дитячий садок. З одного боку батьки не можуть приділити їм достатньо уваги. З іншого – у дворі такі дітки часто не витримують конкуренцію з більш пристосованими до колективного життя однолітками. Ці «шустрики» то іграшку відберуть, то назвуть поганими словами. Ось і приходить дитина до цілком закономірного висновку, що поодинці воно як то простіше.

Куди більш важкий випадок – знущання однолітків. Діти бувають дуже жорстокими. Найбільш часті причини причіпок – зайва вага, заїкання, окуляри або інші особливості малюка. Коли таке відбувається, дитина намагається вибудувати навколо себе невидимий бар’єр, який відгороджує його від агресії зовнішнього світу.

Негативно позначаються на дитині регулярні скандали між мамою і татом. Дітям властиво шукати причину таких конфліктів у собі. Тому дитина намагається всіма силами стати якомога непомітніше. Тобто йде в себе.

Існують й інші причини. Завдання батьків – розібратися з дитячими проблемами і допомогти дитині вийти з кризи.

Як допомогти малюкові

  1. Збільште «дозу» уваги, любові та турботи.
  2. Знайдіть причини його проблем.
  3. Запрошуйте в гості дітей ваших знайомих. Влаштовуйте для малюків свята.
  4. Стимулюйте дитину виступати на людях. Нехай бере активну участь у ранках, шкільних заходах.
  5. Вивчайте потроху проявляти ініціативу. Розкажіть казку і попросіть придумати своє закінчення, намалюйте половину малюнка і запропонуйте закінчити роботу і т.д.
  6. Не квапте маленьке чадо і не дратуйтеся. У вас все вийде.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...