Чому малюк «штовхається»?

082Дитина, знаходячись в утробі матері, поки не розрізняє день і ніч, у нього свій власний режим сну і неспання, який цілком може розходитися з вашим.

Тому коли малюк рідко штовхається вдень, а вночі його активність зростає, приводів для хвилювань немає. Почекайте трошки, дуже скоро він народиться, і ваші біоритми співпадатимуть.

Періодично жінка може відчувати ритмічні поштовхи всередині – малюк гикає. Причому епізоди гикавки можуть повторюватися до декількох разів на день і тривати до 10-20 хвилин. Це нешкідливо для дитини і проходить саме собою. Акушери переконують, що плоду гикавка не доставляє незручностей і не викликає неприємних відчуттів.

До 17 тижня внутрішньоутробного розвитку малюк сприймає гучні звуки і голос матері, починаючи з 20-го тижня, має свої музичні переваги.

Звичайно віддають перевагу повільній мелодійній музиці. А на різкі або гучні звуки реагують посиленням рухової активності.

Положення плоду

По ворушінню можна визначити положення плоду в порожнині матки. Якщо рухи більше відчуваються внизу живота вагітної – значить, малюк в тазовому або ножному передлежанні.

При головному передлежанні руху, як правило, відчуваються вище за пупок вагітної.

Крім того, в останній місяць вагітності, коли положення і передлежачі плоду відносно стабільні, акушери визначають позицію – залежно від того, вліво або управо повернена спинка дитини. Відповідно, поштовхи відчуватимуться з протилежної сторони.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...