Чому люди недолюблюють вагітних

Чому люди недолюблюють вагітнихДавно помічено, що далеко не всі навколо ставляться до майбутніх мам позитивно. Пару років тому група журналістів брала інтерв’ю у населення. Людям пропонувалося відповісти на питання: як ви відчуваєте себе поряд з вагітною у вагоні метро, лікарні, власному офісі та ін. В результаті з’ясувався не надто оптимістичний факт: більшість людей воліють спілкуватися, працювати або просто знаходитися поряд зі звичайними колегами і знайомими, що не планують обзаводитися дітьми в найблищому майбутньому. Звідки береться така дискримінація та як з нею боротися?
Хотілося б відразу відзначити, що серед цивілізованих країн наша займає одне з останніх місць в плані турботи про майбутніх мам на державному рівні. Наприклад, у більшості держав Європи законодавчо заборонено курити в приміщенні, де присутня вагітна. Для того, щоб позначити своє особливе становище на ранніх термінах, коли животика ще непомітно, жінки можуть надіти спеціальний значок. У деяких країнах побудовані спеціальні стоматологічні клініки для вагітних. У нас же поки що турбота про майбутні діток це проблема самих мам.
Обстановка на роботі
Зазвичай найбільш складним моментом для жінки в цікавому положенні представляється розмова з начальством. Далеко не всі роботодавці ставляться з розумінням до жіночого питання. Тим не менш, в даному випадку, законодавство на боці слабкої статі.
Не простіше і ставлення колег, які традиційно впадають у дві крайності: або не дають кроку ступити без розпитувань, або похмуро поглядають, підозрюючи, що на них тепер буде перекладена значна частина роботи вагітної співробітниці.
Що можна порадити в цьому випадку? Перш за все, проаналізуйте ситуацію критично. В першу чергу вас має хвилювати дитина. Тому подумайте, які зміни робочого графіка і обстановки необхідні. Не соромтеся чітко проговорити свої побажання начальству. Серед босів досить таки часто зустрічаються цілком порядні й тямущі люди. У той же час, багато майбутніх мам, особливо на останніх місяцях, «перед відходом», грішать відсутністю старанності по відношенню до своїх професійних обов’язків. Воно й зрозуміло, думки вже зайняті зовсім іншими проблемами. Тим не менш, постарайтеся не допускати ситуації, коли через вас «валиться» робота цілого колективу.
У громадському транспорті
Будь-який нормальний чоловік поступиться місцем майбутній мамі. Але далеко не завжди люди розуміють, що жінка чекає малюка. Тому не соромтеся попросити. Нічого поганого в цьому немає. Звертаючись до людей, посилайтеся на погане самопочуття або скажіть, що боїтеся за дитину, томущо вас можуть ненавмисно штовхнути. Тобто, вам повинні поступитися місцем не завдяки самому факту вагітності, а з реальної необхідності.
У поліклініці
Як не дивно, досить часто майбутні мами стикаються з яскраво вираженим негативним ставленням в середовищі тих, хто за службовим обов’язком зобов’язаний допомагати і підтримувати їх у важку хвилину. Часто це пов’язано з особистими проблемами медичного персоналу, нереалізованістю, спробами підзаробити на чужій (можливо, надуманій) проблемі.
Оскільки вагітні дуже вразливі, то відстояти свою точку зору буває досить важко. Але вихід є. Постарайтеся брати з собою на консультації когось із близьких. Зазвичай одної присутності чоловіка на прийомі вже достатньо для того, щоб персонал поліклінік і лікарень поводився адекватно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...