Чому дітям не можна шоколад до 3 років

Чому дітям не можна шоколад до 3 роківКоли маленька ручка тягнеться за цукеркою в красивій обгортці, одна мама просто промовчить, інша скаже на це категоричне «не можна». Хто ж з них правий? Можна дітям їсти шоколад чи ні? З якого віку все-таки можна починати радувати дитину смачними солодощами?
Чому дітям до 3 років шоколад шкідливий
Багато батьків знають про шоколад тільки те, що цей продукт є висококалорійним і дуже поживним. До складу даної солодощі входять какао-боби, какао-масло, і навіть така речовина, як теобромін. Цей елемент має схожі властивості з кофеїном. Потрапляючи в дитячий або дорослий організм, він збудливо діє на нервову і серцево-судинну системи. Коли дитина вживає багато шоколаду, це вкрай негативно позначається на його загальному стані.
Підвищений вміст теоброміну в організмі дитини викликає:
– Безсоння;
– Збудження;
– Дратівливість;
– Тривожність;
– Головні болі і запаморочення;
– Порушення серцебиття, аритмію, тахікардію.
Однією з причин, чому не можна шоколад дітям, є висока ймовірність появи алергії. Велике вживання подібних солодощів може призвести до виникнення свербежу, шкірної висипки і навіть лихоманки.
Якщо у дитини вже були помічені алергічні реакції на вживання певних продуктів, варто з особливою обережністю давати йому шоколад. Краще і зовсім відмовитися від цієї затії до більш дорослого віку.
Крім небезпечного теоброміну, шоколад також містить велику кількість жирів, що і робить його таким поживним продуктом. Це в свою чергу дає серйозне навантаження на дитячу травну систему, зокрема, на печінку і підшлункову залозу. Найбільш сильний негативний вплив робить на травний тракт шоколад, в складі якого у велику кількість присутній пальмове масло. Сьогодні дуже багато плиток і просто шоколадних цукерок містять даний інгредієнт.
Шоколад здатний викликати карієс зубів у дитини тільки, якщо їсти його в дуже великих кількостях. Помірне вживання даного продукту не здатне нашкодити зубам, чого не можна сказати про інші види солодощів. До складу шоколаду входить асептична речовина, за допомогою якогї пригнічується дія шкідливих бактерій у ротовій порожнині.
Якщо давати, то скільки, як і що?
Батьки-ласуни, звичайно ж, погодяться з тим, що шоколад – це одне з найсмачніших ласощів з усіх солодощів. Саме їм особливо складно заборонити дитині їсти цукерки. До того ж малюк, який один раз спробував шоколад, в 95% випадків попросить ще.
Денна норма даного продукту для дитини не повинна перевищувати 40-50 грам. Якщо вживати шоколад у більшій кількості, це однозначно не принесе ніякої користі організму. Малюк відрізняється підвищеною активністю або має надлишкову вагу? Зменшіть денну норму хоча б в 2 рази.
Не варто сварити дитину, якщо ви не встежили, і вона з’їла більше шоколаду, ніж належить. Обов’язково включіть в раціон малюка продукти, що містять йод. Ідеальний вихід – додавати в їжу йодовану сіль. Ця речовина допоможе захистити одночасно і щитовидну залозу, і дитячі зубки.
Так як до 3 років у дитини ще не повністю сформувалася печінка і підшлункова залоза, його харчування повинне бути щадним. Шоколад краще замінити зефіром, мармеладом або пастилою. Будь-який з цих продуктів має бути приготованим без застосування барвників. Малюкові дозволяється з’їдати не більше 10 грам солодощів на добу.
Діти старше 3 років вже можуть спробувати і шоколад. Давати його дитині потрібно в кількості не більше 25 г на добу. Це допоможе уникнути перезбудження нервової системи, алергічних реакцій і запорів. Дуже важливо, щоб шоколад був якісним і не містив пальмового масла та інших шкідливих компонентів. Але навіть якісний продукт не можна їсти натщесерце!

Батьки, які не хочуть позбавляти свого малюка щасливого дитинства і з раннього віку починають годувати його цукерками і шоколадом, часто не розуміють, що своїми діями позбавляють дитину щасливого, і головне – здорового, майбутнього. Адже здоров’я наших дітей – у наших руках. Смачний шоколад малюк обов’язково спробує, просто потрібно пам’ятати, що всьому свій час!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...